rodzer federer

Спорт

(ВИДЕО) Големиот Федерер се збогуваше: Емотивно, но во голем стил замина од тенисот

А1он
Роџер Федерер, швајцарскиот тенисер и еден од најдобрите играчи во историјата на тенисот, го одигра последниот меч во кариерата. Играше во пар со својот најголем
Спорт

Роџер Федерер објави крај: По две децении кариера оди во пензија

А1он
Швајцарскиот тенисер и еден од најголемите играчи во историјата на спортот ја завршува кариерата. Роџер Федерер заминува во пензија и до крајот на кариерата ќе