endi marej

Спорт

Мареј: На Циципас му треба двојно повеќе време за да оди во тоалет, отколку на Безос во вселената

А1он
Трикратниот Грен слем шампион Енди Мареј продолжи да го критикува Стефанос Циципас за паузите земени за тоалет што Гркот ги направи за време на меѓусебниот
Спорт

Поранешните шампиони Ким Клајстерс и Енди Мареј ќе настапат на УС опен со специјална покана

А1он
Поранешните шампиони на УС Опен, Енди Мареј и Ким Клајстерс добија „вајлд карта“ за годинешното издание на турнирот, кое започнува на 31 август, соопштија организаторите.
Спорт

Мареј: Мислам дека прележав коронавирус

А1он
Поранешниот број еден во светот, Енди Мареј за Си-Ен-Ен изјави дека веројатно го прележал коронавирусот. Сепак, трикратниот добитник на Гренд-слем не е сигурен, бидејќи тој