rafael nadal

Спорт

Надал го „склопи“ совршениот тенисер

А1он
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал состави совршен тенисер користејќи поединечни сегменти од играта на своите колеги. Во шест точки, Надал избра шест различни тенисери за кои
Спорт

Надал: Немам доволно големо его за да кријам – Ѓоковиќ е најдобар во историјата

А1он
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал во интервју за „Ас“ изјави дека Новак Ѓоковиќ е најдобриот тенисер на сите времиња. Освојувачот на 22 Грен слем титули зборуваше
Спорт

Надал му се налути на Мекинро за обвинувањата дека троши премногу време

А1он
Рафаел Надал откри дека планира да зборува со Џон Мекинро, откако на прес-конференцијата по победата во првото коло на САД опен против 180-рангираниот Ринки Хиџаката
Спорт

Роџер Федерер не му честиташе на Ѓоковиќ за титулата на Вимблдон

А1он
Новак Ѓоковиќ го освои седмиот трофеј на Вимблдон во неделата, со што официјално го надмина Роџер Федерер уште на една листа. Најпрвин го „собори“ рекордот
Спорт

ВИДЕО: Рекорден 14. трофеј за Рафаел Надал на Ролан Гарос

А1он
Рафаел Надал ја продолжи рекордната шампионска серија на Ролан Гарос откако во финалето го совлада Норвежанецот Каспер Руд со 3-0 во сетови 6:3, 6:3, 6:0.
Спорт

ВИДЕО: „Кралот на земја“ го продолжува походот по 14. титула од Ролан Гарос

А1он
Рафаел Надал го продолжува походот по 14. титула од Ролан Гарос, откако во епската битка со својот стар познаник Новак Ѓоковиќ во 1 часот по
Спорт

Направен исклучок за мечот на Ѓоковиќ и Надал

А1он
Четвртфиналниот натпревар на Ролан Гарос помеѓу Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ќе можат да ги следат сите во Франција. Тој дуел на програмата е вторник