nik kirjos

Спорт

Лани играше финале на Вимблдон, сега се повлече од турнирот

А1он
Австралиецот Ник Кирjoс објави дека се повлекува од Вимблдон поради повреда.Тој лани на овој грен-слем го загуби финалето од Новак Ѓоковиќ, а денеска требаше да
Спорт

Кирјос: Не жалам, загубив од најголемиот на сите времиња

А1он
Ник Кирјос е подготвен за настап на Вимблдон. Австралиецот, кој минатата сезона во финалето беше поразен од Новак Ѓоковиќ, ги прескокна тестовите пред Грен слем
Спорт

Елиминиран шампионот на УС Опен, Кирјос го надигра Медведев

А1он
Актуелниот шампион на Ју-ес опен, Данил Медведев, не успеа да се пласира во четврт-финалето на последниот Грен слем. Светскиот број еден доживеа елиминација од Ник
Спорт

Ник Кирјос се пласираше во четврт-финалето на Вимблдон

А1он
Контроверзниот Австралиец, Ник Кирјос се пласираше во четврт-финалето на Вимблдон, по тешката 4:6/6:4/7:6(2)/3:6/6:2 победа над Американецот Брендон Накашима. Ова е прво четврт-финале на гренд слем
Спорт

Кирјос стана најголем сојузник на Ѓоковиќ: Го третираме Новак како оружје за масовно уништување, а тој дојде да игра тенис

А1он
Ник Кирјос од еден од најголемите спортски непријатели на Новак Ѓоковиќ се претвори во него најголем сојузник во „војната“ што српскиот тенисер ја води со
Спорт

ВИДЕО: Ник Кирјос од трибините со провокации на мечот на Новак Ѓоковиќ

А1он
Српските тенисери се пласираа во четртфиналето на АТП купот по мечот во кој беа подобри од Французите. Од трибините мечот го гледаше Австралианецот Ник Кирјос