nik kirjos

Спорт

Кирјос стана најголем сојузник на Ѓоковиќ: Го третираме Новак како оружје за масовно уништување, а тој дојде да игра тенис

А1он
Ник Кирјос од еден од најголемите спортски непријатели на Новак Ѓоковиќ се претвори во него најголем сојузник во „војната“ што српскиот тенисер ја води со
Спорт

ВИДЕО: Ник Кирјос од трибините со провокации на мечот на Новак Ѓоковиќ

А1он
Српските тенисери се пласираа во четртфиналето на АТП купот по мечот во кој беа подобри од Французите. Од трибините мечот го гледаше Австралианецот Ник Кирјос