kokain

Свет

Голема рација во Германија: Запленет кокаин вреден милијарди евра

А1он
Германски истражители извршија рација во седум сојузни држави – и запленија кокаин вреден милијарди евра. Истражителите рекоа дека тоа е „најголемата заплена на кокаин“ во
Регион

Албанското обвинителство бара 93 години затвор за шверцери на кокаин

А1он
Специјалното обвинителство во Тирана официјално побара казна од вкупно 93 години затвор за 11 лица обвинети за шверц на 485 килограми кокаин од Колумбија. Дрогата
Регион

(ВИДЕО) Карабињерите запленија 2.700 килограми кокаин, скриен во керамички банани

А1он
Италијанската полиција откри и заплени 2.700 килограми кокаин скриен во керамички банани. Дрогата е пронајдена во пристаништето Џоја Тауро, во регионот на Калабрија. Според локалните
Свет

Запленета пратка од 1,7 тони кокаин вреден над 50 милиони долари

А1он
Властите во Колумбија заплениле пратка од 1,7 тони кокаин која била скриена во контејнери со авокадо. Дрогата била откриена при рутинска проверка на пристаништето Санта
Свет

Ирската полиција уапси меѓународна нарко-банда која поседувала дрога вредна една милијарда евра

А1он
Ирската полиција верува дека разбила меѓународна логистичка операција на шверц на дрога, чии членови се обиделе да фрлат речиси во море кокаин, вреден една милијарда
Македонија

Советник во Шуто Оризари од Алијансата за Албанците дел од криминалната група на Шеваљ Муареми

Советникот во Шуто Оризари од Алијансата за Албанците, Севдаир Азири е дел од меѓународната криминална група на чие чело бил Шеваљ Муареми е помеѓу шестмината
Македонија

(ВИДЕО) Криминална група вршела убиства и набавувала кокаин од Латинска Америка – Спасовски вели: Ќе се зачудите кој се е вмешан

Александар Тодески
Во текот на денот ќе бидат поднесени кривични пријави против 16 лица кои учествувале во меѓународна организирана криминална група со седиште во Македонија, кажа министерот
Свет

ВИДЕО: На аеродромот ЏФК во Њујорк пронајден куп кокаин меѓу замрзнати ракчиња

А1он
Вработените во американската царинска служба на аеродромот Џон Ф. Кенеди уапсија 22-годишен кримчар кој се обидел да пренесе повеќе од 18 килограми кокаин скриен во
Македонија

На преминот „Блато“ спречен шверц на десетици дози кокаин

А1он
Албанската полиција на граничниот премин „Блато“ на албанско-македонската граница, спречила шверц на повеќе дози кокаин, кои жител на Пешкопеа се обидел да ги прошверцува на