milano

Магазин

Казнета двојка со 400 евра, бидејќи ги извадиле маските на улица и се бакнувале

А1он
Една двојка во Милано е казнета со 400 евра бидејќи се бакнувале на улица, претходно вадејќи ги заштитните маски, со што ги прекршиле рестриктивните мерки
Свет

ВИДЕО: Италијанците бегаат од Милано пред изолацијата на северна Италија

А1он
Италијанците во обид да ја избегнат епидемијата на коронавирусот во северниот дел на земјата синоќа се снимени како трчаат кон возови, само неколку часа пред
Свет

Милано привремено забранува работа на компании за изнајмување електрични тротинети

А1он
Миланo одлучи да ја забрани работата на компаниите за изнајмување електрични тротинети се додека не се утврдат јасни правила за употреба на тоа превозно средство.