silvio berluskoni

Свет

Берлускони ослободен од обвинението за поткуп во случајот на малолетничка проституција

А1он
Италијанскиот суд денеска го ослободи поранешниот премиер Силвио Берлускони од обвиненијата за поткуп на сведоци во случајот со малолетничка проституција во 2013 година, неколку недели
Свет

Берлускони на 85-годишна возраст активно се враќа во италијанската политика, реизбран е за сенатор

А1он
Силвио Берлускони, лидерот на екстремно десничарската партија „Форца Италија“, дел од десничарската коалиција, успеа да освои место во италијанскиот Сенат на вчерашните избори. Осумдесет и
Спорт

Берлускони забрани бради и тетоважи во Монца

Силвио Берлускони по преземањето на третолигашот Монца, најави амбициозен план со кој планира фудбалскиот клуб да го внесе во елитната Серија А. Поранешниот италијански премиер