prostitucija

Свет

Тинејџери во Германија организирале проституција, подведувале пет 14-годишни девојчиња и едно момче

А1он
Германската полиција истражува двајца тинејџери за кои се сомничи дека подведувале пет девојчиња и едно момче во Вупертал. Според првите информации од полицијата, повеќето од
Регион

Елитна проституција откриена во популарно кафуле

А1он
Полицијата истражува случај на елитна проституција во Копривница, која се организирала во популарно градско кафуле. Како што неофицијално дознава порталот Даница.хр од извори блиски до
Свет

Макроата во Германија ги врбуваат украинките кои избегаа од војната

А1он
Макроата и трговците со луѓе во Германија ја користат војната во Украина и регрутираат украински бегалци за проституција, па министерката за внатрешни работи Ненси Фезер
Свет

ВИДЕО: „Дајте вакцини, и ние сме приоритетна група“, протестираат бразилски сексуални работнички

А1он
Веќе една недела, сексуалните работнички во бразилскиот град Бело Хоризонте, кои по затворањето на хотелите биле приморани да опслужуваат клиенти на улица, протестираат барајќи повисок
Свет

Разбиена бугарско-француска криминална мрежа за шверц на цигари и проституција

А1он
Шест лица беа обвинети, од кои двајца се во притвор во Бордо, откако француската полиција разби криминална мрежа која главно се занимавала со шверц на
Свет

Кина повеќе нема да испраќа проститутки во работните логори

А1он
Властите в Кина одлучија проститутките повеќе да не ги праќаат во „логори за превоспитување преку работа“. Кинескиот премиер Ли Кечијанг потпиша ваква владина одлука за
Македонија

Гостиварка го пријавила сопругот дека ја принудувал на проституција

А1он
Гостиварка го пријавила сопругот во полиција дека ја принудувал на проституција, по што две лица се лишени од слобода. Според СВР Тетово, дваесетгодишна гостиварка вчера,
Свет

Во Холандија иницирана петиција за проституцијата да биде кривично дело

А1он
Повеќе од 42 илјади млади ја потпишаа петицијата во Холандија со која се бара проституцијата да стане кривично дело. Според актуелниот закон, во случај на