maloletnicka

Македонија

Момче од Кочани претепал малолетничка и ѝ нанел повреди

А1он
Надворешна канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против В.З.(24) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете“.
Македонија

Маж следел малолетничка и ја уценувал, па и го украл мобилниот телефон

А1он
Полициски службеници го уапсиле Б.К.(34) од тетовското село Желино, поради сомнение дека на 2.2.2024 во Тетово следел малолетничка од тетовско село и ја уценувал да
Македонија

МВР: Пронајдена е малолетничката што беше пријавена дека се оддалечила од домот

А1он
Полициски службеници од СВР Скопје денеска ја пронајдоа малолетничката што синоќа беше пријавена дека се оддалечила од домот, соопшти МВР. -На 11.11.2023 полициски службеници од
Македонија

Момче од Скопје уценувал малолетничка со фотографии со експлицитна содржина

А1он
Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Д.(18) од сeлото Љубин, општина Сарај, поради постоење основи на сомнение за
Македонија

Гостиварец допирал по тело малолетно девојче

А1он
Гостиварската полиција уапси маж кој е осомничен дека допирал по тело малолетно девојче. Од полицијата тврдат дека вчера околу 16.45 часот е уапсен 51-годишниот М.Б.
Македонија

17-годишни девојчиња од Скопје повикани во полиција – на ТикТок се заканувале на соученичка

Анита Петровска Рајковиќ
Три малолетнички од Скопје, на возраст од 17 години биле повикани во полиција во текот на вчерашниот ден. Ги пријавиле наставници и вработени во училиштето
Македонија

14-годишно девојче сексуално злоставувано и продавано повеќе од една година, петмина уапсени

А1он
Пет лица, четворица од Велес и едено од Тетово се приведени вчера и им е одреден пртвор затоа што сексуално злоставувале продавале и снимале порнографски
Македонија

Ќерка со нож ја нападнала мајката и ѝ нанела повреди

А1он
На 28.11.2022 во 19 часот во Полициската станица Аеродром било пријавено дека околу 18.30 часот во дом на подрачјето на Аеродром, по претходна расправија, малолетничка