obljuba na maloletnicka

Македонија

Гостиварец допирал по тело малолетно девојче

А1он
Гостиварската полиција уапси маж кој е осомничен дека допирал по тело малолетно девојче. Од полицијата тврдат дека вчера околу 16.45 часот е уапсен 51-годишниот М.Б.
Македонија

Момче од Берово сакал да обљуби малолетничка

А1он
Вчера вечер полицијата го уапси А.Б.(22) од Берово. Тој е осомничен дека се обидел да изврши обљуба врз малолетничка. По целосно документирање на случајот, против
Uncategorized

Приведено момче од струмичко поради обљуба на малолетничка

А1он
Синоќа во 20.30 часот полициски службеници од полициската станица Струмица го лишиле од слобода С.И.(21) од село Василево, струмичко. Тој е осомничен дека извршил обљуба
Македонија

Тетовец намавувал на обљуба малолетничка од Косово

А1он
Полициски службеници на СВР Тетово вчера (10.8.2022) околу 17 часот, во тетовско Теарце, е уапсен 27-годишниот М.А. од ова село, поради сомнение дека извршил „намамување
Македонија

Малолетник силувал мало девојче кое му било роднина

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека 23-годишна жена пријавила дека нејзината малолетна ќерка била силувана од исто така малолетен роднина. „На 08.12.2021 во 18.32
Видео Истражувања Македонија

(ВИДЕО) Животот на деца-жртви на трговија: тоа беше само едно обично детенце, кое му се радуваше на едно чоколадо, а присилувано на секс

Таа има 13 години и живее во Домот за деца без родители „Ранка Милановиќ“. Напуштена од родителите, но напуштена и од уште едно семејство, кое
Македонија

26-годишник се обидел да силува малолетничка

А1он
Четириесетгодишна кавадарчанка вчера пријавила во полиција дека 26-годишен ваташанец се обидел да изврши обљуба врз нејзината малолетна ќерка. Како што попладнево информираше Верољуб Додевски, портпарол
Спорт

Џудо федерација: Тренерот од Прилеп обвинет за силување малолетничка одамна не е наш член

А1он
Во однос на последните информации за приведување на еден поранешен тренер по џудо, Македонската џудо федерација испрати соопштение до медиумите во кое го дава следното
Македонија

Притворен професорот кој нападна ученичка

А1он
54-годишен професор во училиште во Крушево доби притвор од 30 дена поради напад на ученичка информираат од Јавното обвинителство. Случајот во полиција го пријавила мајката