Малолетник силувал мало девојче кое му било роднина

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека 23-годишна жена пријавила дека нејзината малолетна ќерка била силувана од исто така малолетен роднина.

„На 08.12.2021 во 18.32 часот во СВР Скопје, 23-годишна жена од скопско и нејзиниот сопруг пријавиле дека околу 08.00 часот нивен малолетен роднина извршил обљуба врз нивната малолетна ќерка.

За настанот бил известен Центар за социјални работи и се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Момчето кое почина од изгореници лажело дека било киднапирано и запалено

ВИДЕО: Лажна кампања на платформи за тргување со крипто валути, граѓаните да не отвораат сомнителни линкови алармира МВР

Катерина Ѓуровски

Вандализмот на детско игралиште и поплаките за прегласна музика ја „размрдаа“ полицијата во Центар

Катерина Ѓуровски

Општина Центар со помош на полицијата ќе се справува со прегласната музика од ноќните клубови

Петровска: Во МВР поделени повеќе од 50 незаконски решенија за распоредување на полициски службеници

Mаж од Куманово е осомничен за силување, а со телефон ја снимал жртвата