pedofil

Македонија

Жител на струмичко Иловица пријавил маж за обљуба врз неговата ќерка

А1он
Жител на струмичко Иловица пријавил дваесетиосумгодишен маж за обљуба на неговата ќерка. „На 07.09.2021 во 18.00 часот во СВР Струмица од полициски службеници е повикан
Македонија

Силувач обљубил малолетно девојче од Петровец, ќерка на негов колега од работа

А1он
Родители од скопското село Петровец пријавиле во полиција дека колега од работа на таткото, пред една година ја силувал нивната малолетна ќерка, а минатиот месец
Македонија

Педофил-талкач од Градско нападнал 13-годишно дете во неговиот двор

А1он
Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против лице на возраст од 40 години од Прилеп поради постоење на основано сомнение
Македонија

Избришан профилот на мажот што му се закануваше на девојче дека ќе го силува

Кристијан Ландов
Профилот на средовечниот маж што им се заканувал на малолетнички дека ќе ги силува и им праќал еротски фотографии од половиот орган е затворен. Доколку
Македонија

„Со сила ќе ми го пу**ш“, средовечен маж се заканувал на 15-годишно девојче дека ќе го силува

Кристијан Ландов
„Срце многу си убава, дојди во живо да се видиме да ти манам еден добар секс“, со ваква порака, средовечен човек, како што се наведува,
Македонија

Педофил во повеќе наврати напаѓал две деца во Росоман, злоставувањето го снимал со телефон

А1он
Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило 14 години според член
Македонија

Жител на беровско демнел 11-годишно девојче, преку Фејсбук сакал да го намами на средба

А1он
Беровската полиција поднесе кривична пријава против 36-годишен жител на селото Двориште, кој е осомничен дека се обидувал да намами на средба 11-годишно девојче од беровско,
Македонија

Маж полово нападнал дете во Куманово

А1он
Од МВР информираат дека СВР Куманово поднело кривична пријава против 31-годишен маж од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело полов напад
Македонија

Побаран притвор за осомничен за педофилија од гостиварско село

А1он
Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, жител на гостиварско село, на возраст од 67 години за сторено кривично