pedofil

Македонија

Голема балканска акција за лов на педофили: 39 осомничени, вклучена и Македонија

Анита Петровска Рајковиќ
Од почетокот на овој месец беше спроведена голема заедничка операција наречена „Мозаик 2023″ против сексуалната експлоатација на деца во балканскиот регион, во која учество зема
Македонија

Старец се допирал по гениталиите и фотографирал девојче во автобус на ЈСП

Старец во автобус со број 24 на ЈСП, додека се движеле накај трговскиот Лептокарија во Карош 3, фотографирал 13 годишно девојче и се допирал по
Македонија

Педофил нападнал три годишно дете во Дебар маало, успеал да го соблече пред мајката да повика полиција

А1он
Пијан педофил завчера нападнал три и пол годишно детенце додека си играло со други деца на детско игралиште во Дебар маало. Инцидентот се случил во
Македонија Регион

ВИДЕО: Уапсени осум педофили – децата жртви ги наоѓале на социјалните мрежи

Анита Петровска Рајковиќ
Преку социјалните мрежи мамат малолетници да им достават недолични фотографии или видеа кој подоцна ги делат по групи каде загрижувачки членуваат голем број луѓе. Полицијата
Македонија

Татко ја силувал својата малолетна ќерка

А1он
Маж ја силувал својата малолетна ќерка, а за случајот пријавила мајката на девојчето, информираат од Министерството за внатрешни работи. „На 15.02.2022 во 13.15 часот во
Македонија

Истрага за педофил кој заканувајќи се со нож силувал девојче

А1он
Основното јавно обвинителство Штип донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Полов напад
Македонија

Педофил од Кратово силувал девојче од Пробиштип

А1он
Маж од Кратово силувал малолетно девојче, а случајот го пријавила мајката на жртвата, информираат од Министерството за внатрешни работи. „На 18.01.2022 во 18.00 часот 36-годишна
Македонија

Малолетник силувал мало девојче кое му било роднина

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека 23-годишна жена пријавила дека нејзината малолетна ќерка била силувана од исто така малолетен роднина. „На 08.12.2021 во 18.32