akcija

Македонија

ОЈО со детали за операцијата „Чибук“: Истрага против најмалку десет лица

А1он
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција постапувајќи по кривичната пријава поднесена денес (3.3.2024 година) од МВР, донесе Наредба
Македонија

Советник во Шуто Оризари од Алијансата за Албанците дел од криминалната група на Шеваљ Муареми

Советникот во Шуто Оризари од Алијансата за Албанците, Севдаир Азири е дел од меѓународната криминална група на чие чело бил Шеваљ Муареми е помеѓу шестмината
Македонија

СДСМ:Повеќе зелено, реализирана акцијата на СДСМ и СДММ за пошумување во Делчевско

А1он
Акцијата којашто денеска на 5 различни локации ја реализираше Социјалдемократската младина и СДСМ успешно се спроведе и во Делчевско. Под мотото „Повеќе зелено“ партиски функционери,
Македонија

Голема балканска акција за лов на педофили: 39 осомничени, вклучена и Македонија

Анита Петровска Рајковиќ
Од почетокот на овој месец беше спроведена голема заедничка операција наречена „Мозаик 2023″ против сексуалната експлоатација на деца во балканскиот регион, во која учество зема
Македонија

Се апсат функционери на ДУИ: Голема полициска акција на повеќе локации во земјава

Орце Костов
Од утринава, Министерството за внатрешни работи врши претреси на повеќе локации во државата, а уапсени се повеќе лица, потврдија од МВР за „А1он“. Од МВР
Македонија

Акција за вадење фрлени автомобилски гуми од Вардар

А1он
Граѓанската иницијатива „Не биди ѓубре“ во соработка со нуркачи од „Акватек“ од Охрид, спелеолошкото друштво „Врело“ од Скопје, „Тласа“ од Битола и риболовното друштво „Рибар
Македонија

Реализирана акција за подобрување на јавната чистота на Беровско Езеро

А1он
Вработените во беровската подружница на АД Водостопанство на РСМ – во редовна акција извршија чистење на пределот околу Беровско Езеро. Како што информираше раководителот на
Македонија

ВИДЕО: „Ова не е место за фрлање пикавци и ѓубре од вашите автомобили“, акција на Единицата за брзи артивистички акции

А1он
Единицата за брзи артивистички интервенции поттикната од неодговорното однесување на учесниците во сообраќајот, на неколку крстосници во Скопје постави табли со натпис „Ова не е