grcec

Македонија

Дали Муареми бил уапсен во Дубаи, па пуштен на слобода – Официјални информации се уште нема

Александар Тодески
Нема ниту една официјална информација дали водачот на криминалната група Дуќанџиќ од Грчец, Шеваљ Муареми бил уапсен во Дубаи, па пуштен на слобода поради немање
Македонија

Притвор за петмина, 10 во бегство од мафијата во Грчец – убивале, продавале дрога, имале соработници во судови и институции

Судии на претходна постапка од Кривичниот суд, постапувајќи по предлог на Јавното обвинителство им одредија 30 дена притвор на петмина од осомничените од полициската акција
Македонија

Советник во Шуто Оризари од Алијансата за Албанците дел од криминалната група на Шеваљ Муареми

Советникот во Шуто Оризари од Алијансата за Албанците, Севдаир Азири е дел од меѓународната криминална група на чие чело бил Шеваљ Муареми е помеѓу шестмината
Македонија

Полициска акција во Грчец, Дуќанџик и Чаир: серија апсења и претреси

А1он
Полицијата утринава врши серија претреси и апси членови на криминален клан од Грчец, кои се поврзани со трговија со дрога и убиства, дознава МИА. Претреси
Македонија

Се вртеле милиони – групата на наркобосот од Грчец продавала грам кокаин за 100 евра низ цела Македонија

Анита Петровска Рајковиќ
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, по вчерашното лишување од слобода во с. Грчец на првоосомничениот од предметот
Македонија

„Тигрите“ влегоа во Грчец, уапсен наркодилер

Анита Петровска Рајковиќ
Голема полициска акција на полициските „Тигри“ во скопски Грчец. Тигрите опколиле познат нарко дилер на возраст од 45 години, кој се обидел да избега но
Македонија

Дел од Сарај е без струја, жителите на Грчец влегле во системот на ЕВН и направиле хаварија

А1он
Заради противзаконските манипулации во мрежата направени од засега непознати лица од селото Грчец, кои довеле до хаварија во дистрибутивниот систем, поради што без снабдување со
Македонија

Приведено лице од Грчец за издржување на затворска казна во времетраење од три години

А1он
На 27.05.2022 во 19.20 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје во с.Грчец, скопско, го лишиле од слобода Р.Н.(32). Тој се
Македонија

Приведен криминалец од Грчец баран со меѓународна потерница

А1он
Приведен е криминалец од Грчец кој беше баран со меѓународна потерница, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Денеска (09.02.2022) околу 16 часот во Сарај од
Македонија

Акцијата во Грчец била пробиена: Наркобосовите избегале, уапсени само продавачите

Кристијан Ландов
Акцијата за пронаоѓање дрога при сузбивањето на криминалните групи била пробиена во Грчец, а најголемата количина дрога е пронајдена во Гази Баба. Уапсени се 21