tigri

Македонија

„Тигрите“ влегоа во Грчец, уапсен наркодилер

Анита Петровска Рајковиќ
Голема полициска акција на полициските „Тигри“ во скопски Грчец. Тигрите опколиле познат нарко дилер на возраст од 45 години, кој се обидел да избега но
Македонија

Одбележан денот на Единицата за специјални задачи „Тигар“

А1он
Единицата за специјални задачи Тигар денеска одбележа 39 години од нејзиното формирање. Техничкиот минситер за внатрешни работи Наќе Чулев истакна дека оваа единица која од
Македонија

ВИДЕО: 37 години од формирањето на Единицата за специјални задачи

А1он
Секогаш подготвени за ефикасно и брзо соочување со опасностите, припадниците на Единицата за специјални задачи не прават горди, но истовремено прават да се чувствуваме безбедни
Македонија

Тигрите на МВР прославија 33 години

А1он
Единицата за специјални задачи „Тигар“ при Министерството за внатрешни работи денеска одбележа 33 години од своето постоење. Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во своето обраќање