mvr

Македонија

ВИДЕО: Отказ за советникот на Чулев кој нападна началник и предизвика инцидент за време на полициски час

Кристијан Ландов
Отказ му е врачен на Зоран Ѓорѓиевски, поранешниот советник на екстехничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев откако за време на изборниот ден, физички нападна
Македонија

ВИДЕО: Лажна дојава за бомба ја блокираше „Партизанска“, се утврди дека е вага

А1он
Голем број полициски екипи имаше пред познатата пекара „Силбо“, на улицата „Партизански Одреди“ во Скопје околу 19 часот, кога полицијата добила дојава за бомба. „Имаше
Македонија

Средба на министерот Спасовски со рускиот амбасадор Баздникин

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска оствaри работна средба со амбасадорот на Руската Федерација во нашата земја, Сергеј Александрович Баздникин. На средбата, информираат од
Македонија

МВР: Расчистен случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош

А1он
Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата Тик Ток на 13-ти овој
Македонија

Полицијата ќе им укажува на угостителите за почитување на одлуките за заштита од ширење на „Kовид-19“

А1он
Триесетина угостителски објекти во полошкиот регион деновиве ќе бидат посетени од полициски службеници, кои на сопствениците ќе им укажат на потребата од доследна примена и
Македонија

Средба на министерот Спасовски со амбасадорката на Црна Гора, Петровиќ

А1он
Во Министерството за внатрешни работи денеска министeрот за внатрешни работи Оливер Спасовски оствари средба со амбасадорката на Црна Гора, Марија Петровиќ. Министерот Спасовски изрази благодарност
Македонија

Казни за 517 лица за неносење маски во изминатото деноноќие

А1он
Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 517 прекршоци.
Македонија

Санкционирани 10 „диви тркачи“ на скопската обиколница

А1он
Секторот за сообраќајни работи при Бирото за јавна безбедност, во координација со Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје вчера спровело акциска контрола
Македонија

Спасовски до Жбогар: Ви благодариме за посветеноста во приближувањето на нашата држава кон ЕУ

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се сретна со евроамбасадорот Самуел Жбогар, при што му се заблагодари за неговиот ангажман и посветеност во процесот
Македонија

Сообраќајната полиција во Скопје и Тетово ќе биде снабдена со камери за тело

А1он
Преку инсталирање камери на опремата на самите полициски службеници, Министерството за внатрешни работи ќе ги улови неправилностите во сообраќајот и истовремено ќе го минимизира влијанито