mvr

Македонија

Приведена лекарка во Куманово поради сомнение за примање поткуп и злоупотреба на службена положба

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е приведена лекарка во Куманово, поради сомнение за примање поткуп и злоупотреба на службена положба. „Денеска (22.09.2021) во
Македонија

Пронајден хероин во Гевгелија, приведени пет лица

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека при претрес на дом во Гевгелија бил пронајден хероин. „Денеска (22.09.2021) полициски службеници од ОВР Гевгелија и СВР
Македонија

Средба на Спасовски со регионалниот директор за Југоисточна Европа на Глобална иницијатива против транснационален организиран криминал

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со Валтер Камп, регионален директор за Југоисточна Европа на Глобалната иницијатива против транснационален организиран криминал,
Македонија

Фатен разбојникот кој крадеше златен накит на штипјанки

А1он
Штипските полицајци го фатија разбојникот кој на дрзок начин им го крадеше златниот накит на повозрасни жени низ улиците во Штип. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана
Македонија

СВР Тетово: За пукањето во теолошкото училиште осомничен е 41-годишник од градот

А1он
Тетовската полиција информира дека е расчистен случајот со пукањето во објектот на средното теолошко училиште во градот кое беше пријавено вчера. За истрелите ќе биде
Македонија

Приведени двајца скопјани за превезување шест мигранти од Куба

А1он
Полицијата вчера открила шест мигранти од Куба, илегално влезени во државата, и привела двајца скопјани кои ги превезувале со автомобили. Министерството за внатрешни работи денеска
Македонија

Кривични пријави за жители на Дебар за узурпација на земјиште во државна сопственост

А1он
Продолжува узурпацијата на земјиште во државна сопственост долж брегот на Дебарско Езеро и бесправна градба на објекти. По таа основа до сега поднесени се повеќе