mvr

Македонија

Полицијата истражила, па испратила акт со наодите за дивоградбата кај „Мавровка“ до Обвинителството

А1он
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за  економски и компјутерски криминал при Бирото за јавна безбедност, изминатиов период применувајќи ги неопходните мерки и активности
Македонија

Полицискиот синдикат реагира: Полицајци претставени како криминалци во објава на МВР

Кристијан Ландов
Полицискиот синдикат реагира во врска со вчерашната објава на министерството за внатрешни работи во која се сооштува дека од страна на Одделот за внатрешна контрола,
Македонија

Санкционирани 160 прекршоци на мотоциклисти, 94 од нив не користеле заштитен шлем

А1он
Собраќајната полиција во тек на вчерашниот ден санционираше поголема група на лица кој управуваат мотоцикли. Секторот за сообраќајни работи при Бирото за јавна безбедност, во
Македонија

Шестмина скопски полицајци добија кривични пријави, тепале осомничен врзан со лисици

А1он
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до Основното јавно обвинитество за гонење организиран криминал и корпуција – Одделение за гонење на сторители
Македонија

Зголемен бројот на заразени полицајци, вирусот најмногу се шири во Скопје

За две недели, нов, мал пораст на бројот на заболени од коронавирус, вработени во Министерството за внатрешни работи. Од службите, евидентирани се 100 активни случаи
Македонија

Полицијата казнила четворица тркачи со мотори од скопските улици

А1он
Полицијата соопшти дека вчера извршила целодневна контрола за да се откријат и санкционираат лица кои одржуваат трки по скопските улици, при што се изречени казни
Македонија

Кривична пријава за едно лице за „даночно затајување“

А1он
Единицата за економски и компјутерски криминал- СВР Скопје при Бирото за јавна безбедност поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје против Н.Ј.(56), поради постоење
Македонија

МВР: Лажни покани до граѓани за истрага за измама во банка во име на Несторовска

А1он
Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека до одредени граѓани и правни лица од страна на сторител кој лажно се претставува во име на МВР,