kostadin kostadinov

Македонија

Костадинов: Со вклучувањето на Бугарите во Уставот ќе се погреба бугарскиот карактер на Македонија

А1он
Лидерот на бугарската партија „Преродба, Костадин Костадинов вели дека вклучувањето на Бугарите меѓу шест, седум или осум други националности во македонскиот Устав, било во некоја
Македонија

(ВИДЕО) Анима Мунди: Наместо да одговара градоначалникот Костадинов, осудена активистка

А1он
Сакаме да ја известиме јавноста за невиден преседан врз активистка, волонтерка која во низа години додека општината Струмица воопшто на никаков начин не ги третираше
Македонија

Реакција на Платформа за родова еднаквост за изјавите на градоначалникот на општина Струмица

А1он
Здруженијата членки на Платформата за родова еднаквост, велат дека се згрозени од последната заканувачка реторика на градоначалникот на Општина Струмица, Костадин Костадинов, кон граѓанските организации
Македонија

Костадин Костадинов влезе во војна со ЛГБТ организациите: Струмица излепена со „пречкртано виножито“

Орце Костов
Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов реагираше на нападите упатени кон него од одредени невладини организации, поради поддршката што ја дава за трибините и јавната дебата
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Костадин Костадинов од голтар до скапи мотори, часовници и станови преку функција и СДСМ

А1он
Костадин Костадинов од голтар до скапи мотори, часовници и станови преку функција и СДСМ. Костадин Костадинов има скромен анкетен лист, но постојано е опкружен со
Uncategorized Македонија

Костадинов: Обезбедени се 5,77 милиони евра за угостителските објекти кои беа затворени

А1он
Обезбедени се 5,77 милиони евра за 2.204 угостителски објекти со 11.235 вработени, кои беа затворени со одлука на Владата за спречување на ширење на Ковид
Македонија

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ да не лаже и да не бара алиби за блокадите на новиот Клинички центар

А1он
ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски е против нов Клинички центар, против подобри здравствени услуги за граѓаните. Ставот на Мицкоски дека по секоја цена ќе го
Македонија

Костадинов: Николоски да одговори за неговата поврзаност во меѓунардониот скандал „Кавијар димпломатија“

А1он
Реномирани европски тинк-тенк организации, германски и домашни медиуми откриваат нов меѓународен скандал, поврзан и со Александар Николоски, пратеник и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ.Според објавените
Македонија

Костадинов: Големи се фрустрациите и стравот кај Мицкоски од поразите па затоа пратениците на ВМРО-ДПМНЕ блокираат важни закони во Собранието

А1он
Со месеци целата јавност гледа деструктивно, неодговорно однесување на ВМРО-ДПМНЕ овде во Собранието. ВМРО-ДПМНЕ безобразно ја злоупотребува ситуацијата со пратеници заболени од ковид и со
Македонија

Апасиев бараше, но не доби место во Комисијата за прашања на избори и именувања, Костадинов избран за претседател

А1он
Пратеникот Костадин Костадинов од СДСМ е избран за претседател на Комисијата за прашања на изборите и именувањата, а за негов заменик е назначен Мухамед Зеќири.