stojance angelov

Македонија

(ВИДЕО) Ангелов: Пожарот на планината Серта не е под контрола

А1он
Исклучително тешкиот терен, Ветерот кој што честопати денеска го смени правецот како и високите температури го отежнуваат гаснењето на пожарот на планината Серта, објави директорот
Македонија

ЦУК го објави начинот за обесштетување на граѓаните кои претрпеле штети од природни непогоди

А1он
Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) Стојанче Ангелов, денеска соопшти за начинот на обесштетување на граѓаните кои претрпеле штети од природни непогоди и
Македонија

Ангелов: Трите „Ер трактори“ на ДЗС во овој момент се нефункционални, причина е тоа што двајца пилоти заминале во пензија

А1он
Државата располага со четири функционални хеликоптер за гаснење на пожари од кои три се во рамки на МВР и еден на Армијата, како и три
Македонија

ВИДЕО: ЦУК бара од Град Скопје пешачки премин или кружен тек кај трговскиот Џевахир

А1он
Од согледаната сотојба на терен и поради очигледните потеби на граѓаните на скопската населба Аеродром, Центарот за управување со кризи упати барање до Град Скопје
Македонија

Ангелов: Џафери не може да ме разреши сам, средба со него во овој момент е излишна

Орце Костов
Претседателот на „Достоинство“ Стојанче Ангелов кој излезе од коалицијата со СДСМ и ДУИ и премина во коалицискиот табор предводен од ВМРО-ДПМНЕ, реагираше на најавата дка
Македонија

Џафери: Нема друг начин освен директорот на ЦУК да заврши со разрешување

А1он
Техничкиот премиер Талат Џафери денеска најави дека утре ќе разговара со директорот на Центарот за управување со кризи и лидер на партијата „Достоинство“ Стојанче Ангелов
Македонија

Ангелов: „Достоинство“ ќе коалицира со ВМРО – ДПМНЕ

А1он
„Достоинство“ излегува од коалицијата предводена од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, соопшти денеска претседателот на партијата, Стојанче Ангелов. Тој информираше дека раководството донело одлука да ја
Македонија

ВИДЕО: Пожарот на врвот на Жеден беснее, ако не се изгасне сам до утре наутро, ќе интервенираат воздухоплови

Александар Тодески
Пожарот околу врвот на планината Жеден кој избувна доцна попладнево продолжува да гори на непристапен терен. Бидејќи се работи за непристапен терен, од Центарот за
Македонија

(ВИДЕО) Ангелов револтиран поради мостот кај Визбегово: Некој може да биде убиен од овие коцки

А1он
Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од