pozari mkd

Македонија

ВИДЕО: Со хеликоптер на МВР се гаси пожарот меѓу Македонски Брод и Пласница

А1он
По пријава на Центарот за управување со кризи на подрачјето помеѓу Македонски Брод и Општина Пласница Одделот за воздухопловни единици на МВР интервенираше со еден
Видео Македонија

(ВИДЕО) Томевски: Ни беше кажано дека тука престојувале бездомници, но објектот беше пребаран, немаше лица внатре

Маја Илиевска-Пачемска
Бригадата за противпожарна заштита на Скопје го изгасна пожарот во Центар во близина на билната аптека. Ѕвонко Томевски, командант на Бригадата, рече дека во запалениот
Македонија

ВИДЕО: Гори продажен објект во центарот на Скопје, се кршеа врати за да се гасне пожарот

Кристијан Ландов
Продажен објект целосно изгоре во центарот на Скопје, спроти казино, односно карши Управата за јавни приходи. Во непосредна близина има и продавница за чевли која
Видео Македонија

ВИДЕО: Голем пожар кај билната аптека во центарот на Скопје

Кристијан Ландов
Пожар избувна во центарот на Скопје. Според првичните информации гори продажен објект во близина на билната аптека. Густ чад и миризба се шират наоколу. Неофицијално,
Македонија

УСЈЕ: Пожарот е изгаснат во најкраток рок, нема повредени, настаната е само материјална штета

А1он
Денес, околу 11:30 часот, во Цементарница УСЈЕ АД Скопје се случи пожар, кој најверојатно е предизвикан од дефект на електричната инсталација, по што веднаш беше
Македонија

Пожар во кругот на Цементарница Усје

А1он
Пожар избувна во кругот на Цементарница Усје во Кисела Вода, потврдија од Противпожарната бригада на Скопје. Пожарот настанат поради запалена елкектрична инсталација го гаснат две
Македонија

Двајца повредени во пожарот кој пламна во фабрика во Штип

А1он
Пожар избувна во кругот на фабриката „Техникал текстајлс“, во рамки на Технолошко индустриска развојна зона – Штип, пришто повредени се две лица кои се хоспитализирани.
Македонија

Повторно е активиран пожарот во охридско кај селото Вапила

А1он
Пожарот кај селото Вапила е повторно активиран во правец на селото Сирула информираат од Центарот за управување со кризи. Според информациите, гори карпест предел со
Македонија

ЦУК: Шумскиот пожар во планината помеѓу селата Вапила и Расино е се уште активен

А1он
Центарот за управување со кризи (ЦУК), согласно добиените информации од Регионалните центри за управување со кризи од градовте во државата, регистрира дека утрово има еден