gradsko

Македонија

Сообраќајка кај наплатната рампа кај Градско-четири лица се повредени

Анита Петровска Рајковиќ
Сообраќајна несреќа на стариот реконструиран пат Градско-Велес. Несреќата се случила на стотина метри од наплатната рампа кај Градско синоќа околу 22 часот. Според информациите дошло
Македонија

Во прекин сообраќајот на патот Прилеп – Градско поради сообраќајка

А1он
Поради сообраќајна несреќа на магистралниот пат Прилеп – Градско, меѓу раскрсницата за село Ореовец и село Плетвар, сообраќајот е во целосен прекин, соопшти Авто мото
Македонија

Делницата Велес – Градско затворена за сообраќај од 8:00 до 16:30 часот до 3 февруари

А1он
Поради поставување заштитна мрежа на Регионален пат Р1102, делницата Велес – Градско, од денеска до 3 февруари, ќе биде затворена за сообраќај во периодот од
Македонија

Возач од Валандово повреден во сообраќајка кај Градско

А1он
На 16.8.2022 во 19.20 часот во полиција е пријавено дека на автопатот Скопје – Неготино, после клучка за Градско, се случила сообраќајна несреќа помеѓувозило „фолксваген“,
Македонија

Пренасочување на сообраќајот на автопатот Е-75 кај клучката Градско по една лента

А1он
Поради изведување на работи на експресниот пат од Градско до Дреново кај клучката Градско сообраќајот на автопатот Е-75 во правец на Граничниот премин Богородица ќе
Македонија

Поради минирање во прекин сообраќајот на патот Градско-Прилеп

А1он
Поради минирање затворен за сообраќај е патниот правец Градско-Прилеп кај местото викано „Трите ленти“. Како што информира АМСМ, патниот правец е затворен за сообраќај од
Македонија

Поради сообраќајка, во прекин сообраќајот на патот Велес – Градско

А1он
Сообраќајот на регионалниот пат Велес – Градско е во прекин во двата правца поради сообраќајна несреќа, информираат од Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).