Во прекин сообраќајот на патот Прилеп – Градско поради сообраќајка

Од:

Поради сообраќајна несреќа на магистралниот пат Прилеп – Градско, меѓу раскрсницата за село Ореовец и село Плетвар, сообраќајот е во целосен прекин, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

Сообраќајот е во прекин попладнево од 18.06 часот.

Би можело да ве интересира

Чувари и осуденици од Србија повредени во сообраќајка

Трагедија кај Књажевац: Двајца пијани млади момчиња предизвикаа сообраќајка во која загина девојка

Верижен судир на четири возила кај скопската Железничка станица

Повредена жена пронајдена на автопат кај Демир Капија

Автобус тешко повреди жена

Горан Наумовски

Излета автобус на ЈСП, повредени три жени кај Мавровка