pozar tetovo

Македонија

Семејствата на загинатите во пожарот во Тетово добија еднократна парична помош од Црвениот крст

А1он
На трансакциските сметки на семејствата на загинатите во пожарот што на 8 септември годинава се случи во модуларната болница во Тетово, се префрлени средствата што
Македонија

Обвинителство се уште прибира докази за утврдување кривична одговорност за пожарот во модуларната болница во Тетово

А1он
Од Основното јавно oбвинителство на Република Северна Македонија денеска информираа дека нивните службеници од тетовското обвинителство се уште работат на предметот отворен поради пожарот во
Македонија

Извештајот од Германија за модуларната болница не е доставен, а не се откриваат ни кои се осомничени за пожарот

Кристијан Ландов
Без одговор останаа прашањата до Обвинителството, колку лица се осомничени за пожарот во модуларната болница во Тетово, која изгоре до темел и однесе 14 животи.
Македонија

Град Скопје доделува парична помош на семејствата на настраданите во пожарот во Тетово

А1он
Советот на Град Скопје одлучи да им даде парична помош на семејствата на настраданите од пожарот во модуларата болница во Тетово. Притоа, како соопштија градските
Македонија

Заев: Јавното обвинителство и судот ќе одлучат дали има човечка, индивидуална, субјективна или каква било одговорност за пожарот во модуларната болница во Тетово

А1он
Иако ги дадов сите одговори, ќе се повторам за да биде почисто. Реков дека важен влезен елемент за донесувањето на мојата одлука ќе биде истрагата
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Ахмети се договорија кабелот да биде виновен за 14 изгорени луѓе

А1он
Заев и Ахмети се договорија кабелот да биде виновен за 14 изгорени луѓе, наместо да поднесат оставки. Заев ја спасува коалицијата СДСМ – ДУИ, за
Македонија

(ВИДЕО) Ѓорчев: Наместо пристојност и етика за 14-те живи изгорени, СДСМ и ДУИ решија да ја спасуваат коалицијата

А1он
Од ВМРО-ДПМНЕ преку прес конференција реагираат на неприфаќањето на оставките на министерот Венко Филипче и заменик министерот Илир Хасани, од страна на премиерот Зоран Заев.
Македонија

Заев не ги прифати оставките од Филипче и Хасани

А1он
Премиерот Зоран Заев не ги прифати оставките од министрите Венко Филипче и Илир Хасани. Тој рече дека тие спасиле илјадници животи со нивниот ангажман, по
Македонија

Министрите немаат вина, смета Груби за тетовската трагедија и додава дека не треба да се прифатат оставките

А1он
Вицепремиерот Артан Груби, смета дека не треба да се прифатат оставките на заменик министерот и министерот за здравство. „Тоа што беше објавено во медиумите го
Македонија

Николоски: СДСМ и ДУИ преку ЈО во Тетово си нарачуваат извештај каков што им одговара со цело да скријат одговорност, а таа е кај Венко Филипче

А1он
Очигледно е дека СДСМ и ДУИ преку обвинителството во Тетово си нарачуваат извештај каков што им одговара со цел да скријат одговорност, изјави потпретседателот на