pozar tetovo

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Ахмети се договорија кабелот да биде виновен за 14 изгорени луѓе

А1он
Заев и Ахмети се договорија кабелот да биде виновен за 14 изгорени луѓе, наместо да поднесат оставки. Заев ја спасува коалицијата СДСМ – ДУИ, за
Македонија

(ВИДЕО) Ѓорчев: Наместо пристојност и етика за 14-те живи изгорени, СДСМ и ДУИ решија да ја спасуваат коалицијата

А1он
Од ВМРО-ДПМНЕ преку прес конференција реагираат на неприфаќањето на оставките на министерот Венко Филипче и заменик министерот Илир Хасани, од страна на премиерот Зоран Заев.
Македонија

Заев не ги прифати оставките од Филипче и Хасани

А1он
Премиерот Зоран Заев не ги прифати оставките од министрите Венко Филипче и Илир Хасани. Тој рече дека тие спасиле илјадници животи со нивниот ангажман, по
Македонија

Министрите немаат вина, смета Груби за тетовската трагедија и додава дека не треба да се прифатат оставките

А1он
Вицепремиерот Артан Груби, смета дека не треба да се прифатат оставките на заменик министерот и министерот за здравство. „Тоа што беше објавено во медиумите го
Македонија

Николоски: СДСМ и ДУИ преку ЈО во Тетово си нарачуваат извештај каков што им одговара со цело да скријат одговорност, а таа е кај Венко Филипче

А1он
Очигледно е дека СДСМ и ДУИ преку обвинителството во Тетово си нарачуваат извештај каков што им одговара со цел да скријат одговорност, изјави потпретседателот на
Македонија

Заев: Да го прочитам извештајот и најдоцна утре ќе одлучам за оставките

А1он
Премиерот Зоран Заев најави дека во текот на денот или најдоцна утре ќе даде свој коментар за објавениот извештај од вештачењето за пожарот во Модуларната
Македонија

Спој на струја за време на реанимација на пациент, причина за пожарот во тетовската модуларна болница

А1он
Во Основното јавно обвинителство Тетово доставен е Извештајот од извршено вештачење на траги од пожарот во Модуларната ковид болница во Тетово, изработен од Одделот за
Македонија

Ќе се објави форензичкиот извештај за тетовската модуларна болница, за да се знаат причините за пожарот

Кристијан Ландов
Форензичкиот извештај на Министерството за внатрешни работи кој треба да ги даде одговорите како настанал пожарот во тетовската модуларна болница, ќе биде објавен јавно. Премиерот
Македонија

Извештајот од крим техника за пожарот во тетовската болница е завршен

А1он
Извештајот од Оддел за криминалистичко технички испитувања и вештачења при МВР од извршениот увид на местото на пожарот во Модуларната Ковид болница во Тетово денеска
Македонија

Заев за истрагата за изгорената модуларна: Знам дека анализите се при краj, ред е да се објават за да кажам став за оставките

Кристијан Ландов
Изминуваат три недели од пожарот во тетовската болница, каде изгореа 14 пациенти. Обвинителството тврди дека се работи на случајот и се собрани сите докази, кои