vlatko gjorcev

Македонија

(ВИДЕО) Ѓорчев: Заради оваа катастрофална власт, Македонија исчезнува, стануваме држава без народ

А1он
Бројките за иселување кои ги слушаме ја даваат тажната и ужасната слика на исчезнување на Македонија. Македонија станува земја без народ, територија без население, а
Македонија

(ВИДЕО) Ѓорчев: Наместо пристојност и етика за 14-те живи изгорени, СДСМ и ДУИ решија да ја спасуваат коалицијата

А1он
Од ВМРО-ДПМНЕ преку прес конференција реагираат на неприфаќањето на оставките на министерот Венко Филипче и заменик министерот Илир Хасани, од страна на премиерот Зоран Заев.
Македонија

Ѓорчев: Татко ми е во длабока кома и се бори за живот на респиратор по примената вакцина во Ниш

А1он
„Мојот татко Проф. Др. Анѓелко Ѓорчев е во длабока кома и се бори за животот на респиратор. Се надеваме и се молиме да му се
Македонија

Ѓорчев: Ни рекоа „За Живот во Македонија“, а државата ни е една голема гробница

А1он
Додека зборуваме во моментов се подготвуваат 33 погреби, денеска 33 семејства ќе ги испратат своите најмили и веќе никогаш да не ги видат, ќе молчиме
Македонија

(ВИДЕО) Ѓорчев: Македонија ги живее најтажните и најцрните моменти од своето постоење како држава

А1он
Македонија ги живее најтажните и најцрните моменти од своето постоење како држава. Македонија денеска има 3.200 мртви, 3.200 починати луѓе. Но, кога ќе ги погледнеме
Македонија

Никогаш Северна, освен кога се патува за Америка

А1он
Пратеникот Владимир Ѓорчев во својство на шеф на делегацијата на Параламентарното Собрание на ОБСЕ од собранискиот спикер преку писмо во кое во неколку наврати е
Видео Македонија

(ВИДЕО) Ѓорчев и честиташе на Силјановска: Може да смета на моја помош

А1он
Влатко Ѓорчев по изборот на Силјановска за кандидат за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека изборот бил демократски и фер, а на Силјановска и честиташе на