(ВИДЕО) Ѓорчев и честиташе на Силјановска: Може да смета на моја помош

Од:

Влатко Ѓорчев по изборот на Силјановска за кандидат за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека изборот бил демократски и фер, а на Силјановска и честиташе на поддршката која ја доби од делегатите.

Ѓорчев се заблагодари за поддршката која тој ја добил од 80 делегати, а на новинарско прашање „Дали е разочаран“, не одговори конкретно, кусо кажа дека делегатите си го кажале своето.

Тој посочи дека изборната кампања ќе ја води нејзиниот изборен штаб, но, дека Силјановска може да смета на негова помош. Ѓорчев вели останувам зад лидерот на артијата Христијан Мицкоски, и ќе продолжи како и досега, сплотено, заедно да ги победиме СДСМ.

Ѓорчев не сакаше да даде ниту конкретен одговор на тоа дали ќе се кандидира повторно, тој изјави дека сега, во оваа прилика е рано да се зборува.

Би можело да ве интересира

Сиљановска води повеќе од двојно пред Пендаровски, покажуваат бројките на ВМРО-ДПМНЕ

Сиљановска од Струмица: Оттука ќе тргне политичкиот вулкан и ќе стави крај на феудалните енклави на замислените европјани

А1он

Течат роковите за приговори до ДИК, нема прегласување на трите избирачки места во Куманово, ќе бидат разрешени избирачките одбори

Сиљановска води во сите скопски општини: Предност пред Пендаровски има и во Чаир, Сарај, Шуто Оризари

Мицкоски: Мислеа дека си имаат работа со мали деца, победуваме со повеќе од 170.000 гласови разлика

Орце Костов

Пендаровски: Резултатите не се како што очекувавме, веројатно разликата ќе биде околу 130 илјади гласови

Александар Тодески