vmro dpmne konvencija

Видео Македонија

(ВИДЕО) Ѓорчев и честиташе на Силјановска: Може да смета на моја помош

А1он
Влатко Ѓорчев по изборот на Силјановска за кандидат за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека изборот бил демократски и фер, а на Силјановска и честиташе на
Македонија

Членството во ЕУ и НАТО, но не како Северна Македонија, заедничко за сите кандидати на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
На конвенцијата за избор на претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ во Струга, на која учествуваат 523 делегати од партијата, попладнево свои говори пред присутните одржаа кандидатите: