ali ahmeti

Македонија

Ахмети: Новите генерации да ги преземаат обврските на овој век

А1он
Претседателот на Демократската унија за интеграција, г-дин Али Ахмети, придружуван од колегите, вечерва ги продолжи средбите со граѓаните на општина Боговиње. Пред присутните, покрај претседателот
Македонија

Ахмети: Време е да рефлектираме и заедно да изградиме фронт за Европа

А1он
Демократската унија за интеграција денес ги продолжи средбите со своите членови и граѓаните во Гостивар, каде за европската иднина на државата се разговараше овојпат со
Македонија

Ахмети: Застапувањето на жените во институциите го почнавме од нула, денеска сме среќни со постигнатото

А1он
Претседателот на ДУИ Али Ахмети вчера по средбата со граѓаните на Гостивар се сретна и со Унијата на жени на ДУИ. Пред присутните говор одржа
Македонија

Ахмети за влезот на Алијанса во Владата: Мнозинството е стабилно, но може да се прошири

Орце Костов
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети смета дека парламентарното мнозинство е стабилно, но дека има простор за влез на нова партија во Владата, особено ако има
Македонија

Али Ахмети од Гостивар: Сакаме убаво филтрирана правда и ветинг на секој политичар

Орце Костов
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети и неговите најблиски соработници продолжија со средбите со граѓаните и партиските активисти како одговор на „Огнената група“ на ДУИ предводена
Македонија

(ВИДЕО) Ахмети: Приоритет се уставните измени

Орце Костов
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети е задоволен од конструктивноста на лидерите по средбата во Собранието. – Разлики имаше но беше конструктивна. Се надевам дека ќе
Македонија

Незадоволните во ДУИ се сретнаа со Али Ахмети: Остануваат на барањата за промени во извршната власт

А1он
Огранокот на ДУИ од Сарај предводен од градоначалникот Блерим Беџети и чаирскиот огранок предводен од Изет Меџити денеска во Мала Речица имаа средби со лидерот
Македонија

Османи: Лага е веста дека ќе бидам сменет од функцијата министер, последниот збор го има Али Ахмети

Орце Костов
За министерот Бујар Османи, информацијата дека имало предлог за негова смена за да се смират партиските страсти по реакциите на неколку функционери, е лажна вест