ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Ахмети се договорија кабелот да биде виновен за 14 изгорени луѓе

Од:

Заев и Ахмети се договорија кабелот да биде виновен за 14 изгорени луѓе, наместо да поднесат оставки. Заев ја спасува коалицијата СДСМ – ДУИ, за него владата е поважна од 14 изгубени човечки животи велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

dobivaj vesti na viber

– Заев вчера излезе и ги отфрли оставките на Филипче и Хасани, затоа што тие здружено двајцата се челници на криминалот во здравството. Заев не ги дава Филипче и Хасани затоа што многу знаат, знаат и за провизиите од кинеските вакцини, а знаат и за сите матни тендери. И затоа Заев кажува приказни за мали деца, затоа нема одговорност, туку кабелот е виновен за смртта на 14 луѓе. Ако не беше кабелот ќе беше штекерот или осигурачите, но за Заев никако не смее одговорен да биде Филипче, затоа што тие се здружени во криминалот. Доколку Заев мислеше на Македонија веднаш ќе ја прифатеше оставката на Филипче и Хасани, а веднаш потоа и сам ќе си дадеше оставка, но на Заев поважна му е владата отколку одговорноста за 14 загубени човечки животи, се вели во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Јазикот не е гарантиран, власта на Ковачевски прифаќа Бугарија да ни ги пишува учебниците

Ковачки: Власта со предлогот и овозможува на Бугарија целосен диктат, или асимилација или континуирано вето во процесот на преговори

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Народот кажа масовно и гласно „не“ на ултиматуми, денес повторно протест во 19 пред Влада

Ана Ололовска

СДСМ: Мицкоски јавно призна дека е против ЕУ

Ана Ололовска

Каевски: Мицкоски да одговори дали нудел поддршка за францускиот предлог во замена за амнестија за криминалот?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ковачки: Власта со новиот предлог ги прифаќа сите бугарски барања, во 19 часот на протест пред Влада да кажеме НЕ за асимилација на Македонија

Ана Ололовска