Семејствата на загинатите во пожарот во Тетово добија еднократна парична помош од Црвениот крст

Од:

На трансакциските сметки на семејствата на загинатите во пожарот што на 8 септември годинава се случи во модуларната болница во Тетово, се префрлени средствата што ги обезбеди Црвениот крст на Република Северна Македонија.

dobivaj vesti na viber

Со тоа, како што соопштија од Црвениот крст, е даден скромен придонес во ублажување на последиците од трагедијата.

– Со овој хуман чин се искажа висока општествена одговорност и грижа за населението во услови кога им е најпотребна, информираат од Црвениот крст.

Би можело да ве интересира

Ексдиректорот на тетовската болница еден од обвинетите за пожарот: Апсолутно не гледам вина кај мене

Кристијан Ландов

Германците дадоа мислење како настанал пожарот во тетовската болница, извештајот се преведува

Кристијан Ландов

Трагедии, пожари, избори, заминување на Заев, Европско во фудбал – Македонија во 2021

Нема одговор чија е вината за пожарот во тетовската модуларна болница, се сослушуваат сведоци додека да стигне германското вештачење

Кристијан Ландов

Обвинителство се уште прибира докази за утврдување кривична одговорност за пожарот во модуларната болница во Тетово

А1он

Извештајот од Германија за модуларната болница не е доставен, а не се откриваат ни кои се осомничени за пожарот

Кристијан Ландов