Македонија

Герасимовски до пензионерите: Пријавете се за доделување парична помош, рокот истекува утре

А1он
Општина Центар ги известува граѓаните дека Јавниот повик за доделување еднократна парична помош за пензионерите истекува утре. „Сите граѓани кои ги исполнуваат условите, се жители
Македонија

(ВИДЕО) Богоев: Мицкоски да ја прекине блокадата на Скопје, неговите кадри да најдат решение за хаосот што го создадоа

А1он
„Ако денес не успеавте да стигнете на вашиот однапред закажан лекарски преглед. Ако денес не успеавте да го огнесете вашето детенце во градинка или во
Економија

ВИДЕО: Западниот Балкан и ЕУ заеднички ќе се справуваат со последиците од енергетската криза

А1он
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска учествуваше на првата панел дискусија на Самитот Западен Балкан -Европска Унија во Тирана. Оваа панел
Македонија

Владата го поништи државјанството на Онишченко

А1он
Владата на Република Северна Македонија извести дека на денешната седница е одлучено да се поништи одлуката за прием на Олександр Онишченко во државјанство на Република
Македонија

ЛДП: Новиот договор за пониски цени во роаминг уште повеќе ќе нè поврзе со Европа

А1он
Либерално-демократската партија останува доследна на својата заложба истакната во нашата резолуција, која АЛДЕ ја усвои викендов на Советот во Братислава. Со оваа резолуција бараме целосно
Македонија

Панова: Срамно и девастирачки се продолжува со партизацијата на судско-обвинителскиот систем

А1он
„Лажни се зборовите на СДСМ и ДУИ за борба со корупцијата се додека избираат судии, обвинители и први луѓе на институциите по партиски клуч. Ковачевски
Економија

Стојаноска: Покачување на плата во услови кога инфлацијата кај храната е 30 отсто е неопходност, а не расипништво

А1он
„Продолжува расправата по амандманите на Комисијата за финансирање и буџет, а СДСМ и понатаму ги одбива предлозите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата кои се на барање