Регион

Секое десетто дете по земјотресот во Загреб покажува симптоми на анксиозност и депресија

А1он
Едно од десет деца покажува симптоми на анксиозност и депресија, а едно од седум деца има посттрауматско стресно нарушување предизвикано од земјотресите, покажува најновото истражување
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: За еден мандат со нови куќи се стекнаа Шилегов, Филипче, Царовска и Шекеринска и ниту една не е со ПУР пена

А1он
„За еден мандат со нови куќи се стекнаа Шилегов, Филипче, Царовска и Шекеринска и ниту една не е со ПУР пена. Петре Шилегов за еден
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Министерството на Филипче за модуларната болница одлучило да се користат лесно запаливи материјали кои изгореа за 2-3 минути

А1он
„Венко Филипче да имаше барем грам доблест досега ќе поднесеше неотповиклива оставка за трагедијата во Тетово со 14 загинати пациенти. Но овој човек ниту има
Свет

Курц: Пандеммијата помина, освен за невакцинираните

А1он
Пандемијата за вакцинираните помина, но сега имаме пандемија на невакцинираните, истакна австрискиот канцелар Себастијан Курц. „Вакцинираните се безбедни и можат да живеат нормален живот, но
Спорт

Де Лаурентис е подготвен да потроши 10 милијарди евра за да создаде турнир што ќе ги замени ЛШ и ЛЕ

А1он
Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис изрази желба за реформи во европскиот фудбал. – Системот не работи повеќе. Лигата на шампионите и Лига Европа не
Свет

Активисти за заштита на животната средина го блокираа Лондон, полицијата апси

А1он
Активисти за заштита на животната средина денеска блокираа дел од лондонската обиколница М25 и на тој начин предизвикаа колапс во сообраќајот во главниот град на
Македонија

СДСМ: Во ВМРО-ДПМНЕ се свесни дека во Град Скопје ги чека нов пораз па затоа секојдневно измислуваат и манипулираат

А1он
„ВМРО-ДПМНЕ ги засилува лажни вести против Петре Шилегов онака како што се наближува датумот за избори и извесниот пораз што оваа партија ќе го доживее
Свет

Белгија: Синдикатите алармираат за опасност од социјална катастрофа поради цените

А1он
Синдикатите го вклучија алармот денеска, предупредувајќи дека растот на цените во Белгија ќе предизвика социјална и економска катастрофа, јави дописничката на МИА од Брисел. Конфедерацијата