Македонија

(ВИДЕО) Талески: ВМРО-ДПМНЕ удира по џебот на прилепчани, зголемени цените на комуналните услуги и јавниот превоз

А1он
„ВМРО тендерска ДПМНЕ удира по џебот на граѓаните во време на најголема светска економска криза. Градоначалникот Борче Јовчевски и советниците од ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп ги
Македонија

СДСМ: Не се разговара за реконструкција на Владата, единствено ќе се пополни позицијата на Горан Милевски

А1он
„СДСМ ги демантира написите во одредени медиуми за наводна реконструкција на Владата. Ниту партиското раководство, ниту највисоките партиски органи, досега воопшто не разговарале за реконструкција
Економија

Трипуновски: Лошото справување со африканската свинска чума е само дел од проблемите во земјоделието

А1он
„Протест на земјоделците од Свети Николе ! Лошото менаџирање со државното земјоделското земјиште и неспособноста во справување со Африканската чума кај свињите се само дел
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ падна прениско, дезертерот Драган Ковачки злоупотребува починати лица

А1он
„ВМРО-ДПМНЕ падна прениско. Ова што го прави очајниот шпицен градоначалник Христијан Мицкоски е под секое човечко, културно и политичко ниво. Не поминаа селективно фабрикуваните лаги
Култура

„Век со Конески, мигови со Блаже“ од проф. Владимир Мартиновски

А1он
Неодамна, во издание на издавачката куќа „Бегемот, со поддршка на Министерството за култура на Северна Македонија, од печат излезе книгата есеи „Век со Конески, мигови
Спорт

ВИДЕО: Премиерот Ковачевски му врачи стипендија на младиот пливач Марко Пејчиновски

А1он
Премиерот Ковачевски денеска во својот кабинет го прими младиот пливач Марко Пејчиновски, придружуван од директорот на Агенција за млади и спорт, Наумче Мојсовски. Ковачевски срдечно