Сообраќајот на патот Гостивар-Маврово-Дебар во прекин до 16 часот

Од:

Поради протест на жители од регионот на Горна река, сообраќајот на патниот правец Гостивар – Маврово – Дебар е во прекин во двата правци и според најавите ќе трае 16часот.

Барикада со возила е поставена на влезот во НП Маврово, кај месноста Бунец.

Протестот го организира здруженеито Преродба на Горна Река, незадоволни од соработката со управата на паркот и неисполнетите барања. 

Би можело да ве интересира

Ослободено мече кое било заглавено на дрво во Маврови Анови

Горан Наумовски

ВИДЕО: Мечка со две мали мечиња снимени на пат во Маврово

Катерина Ѓуровски

Најстудено во Битола, најмногу снег во Маврово

Најстудено во Берово, најмногу снег во Маврови Анови

Протест на жителите на Горна Река поради еколошката катастрофа во Националниот Парк Маврово

Катерина Ѓуровски

На Маврово вее снег

Горан Наумовски