mavrovo

Видео Македонија

ВИДЕО: Дупка длабока 20 метри се отвори на патот Маврово-Дебар

Кристијан Ландов
Огромна дупка се отвори на патот Маврово-Дебар. Најверојатно, ова е последица на лизгање на земјиштето, а зафаќа една цела коловозна лента. Дупката е со длабочина
Македонија

Дупка длабока 10 метри го затвори патот Дебар-Маврово

А1он
Од утрово од 8 часот за сообраќај е затворен на регионалниот пат Дебар – Маврово, кај Бања „Косоврасти“, поради пропадната дупка на коловозот со длабочина
Македонија

Повторно земјотреси во Маврово

А1он
Три земјотреси се регистрирани изутринава во регионот на Маврово, соопшти денеска Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје. Епицентрите на овие земјотреси биле на 65
Македонија

Земјотресите ја заматија водата во мавровскиот регион, не се препорачува за пиење

А1он
Синоќешните земјотреси ја заматија водата во мавросвскиот регион и таа не се препорачува за пиење соопштија од Јавно претпријатие за комунални дејности Маврово. Синоќа два
Македонија

Слаб снег на Попова Шапка, Маврово и на Стража, сообраќајот по влажни коловози

А1он
Снег со слаб интензитет провејува на Попова Шапка, Маврово и на планинскиот премин Стража. На останатите патни правци низ државата, како што вечерва информира Авто
Македонија

Голем дел од угостителските објекти во Маврово ги испуштаат отпадните води во езерото или во Радика

А1он
Девет правни субјекти на територија на Националниот парк Маврово не поседуваат елаборат за заштита на животната средина, а голем број угостителски објекти директно ги испуштаат
Македонија

Превртена цистерна на патот Гостивар-крак Маврово, сообраќајот се одвива наизменично

А1он
На патниот правец Гостивар – крак Маврово, кај Новоселски мост сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента поради превртена цистерна, соопшти АМСМ. На самото
Македонија

ВИДЕО: Пазарниот инспекторат ќе стражари во Охрид и Маврово за новогодишната ноќ

Искра Манојлоска
Секаде ќе има контроли, тоа ви гарантирам, вели директорот на Државниот пазарен инспекторат, Стојко Пауновски, одговарајќи на прашањето дали ќе се контролира состојбата во Охрид