debar

Македонија

Деветгодишниот Павел Ангеловски вторпат го фати светиот крст во Дебар

А1он
Во Дебар најсреќен беше деветгодишниот Павел Ангеловски, кој и минатата година го фати светиот крст, положен во водата на базенот во дворот на црквата „Света
Македонија

Кривична за родители: Ги запуштиле своите малолетни деца и ги терале да питачат

А1он
Полицијата од Дебар поднесе кривична пријава против С.Р.(28) од Скопје и В.И.(22) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторенo кривичнo делo „запуштање и
Македонија

Дебранец вработен во поштата во Центар Жупа си присвоил над три милиони денари

А1он
Дебарското одделение за внатрешни работи, кое со својата активност ја покрива и општина Центар Жупа, поднесе кривична пријава против дебранец, вработен во подружницата на „Македонски
Македонија

Снег во Дебарско, прекини во снабдувањето со струја

А1он
Снежни врнежи кои го зафатија со поголем интензитет попладнево дебарскиот регион, направија снежна покривка во градот над 20 сантиметри, а на повисоките населени места таа
Македонија

Родители бараат да се постават камери во градинка во Дебар: Сакаме да знаеме како ни се третираат децата

Орце Костов
Група родители, чии деца се згрижени во дебарската градинка „Брешија“ повеле иницијатива за поставување камери, односно видеонадзор внатре во просториите на објектот. Дека постои ваква
Македонија

Поплавени дворови и излеана река по невремето во дебарско

А1он
Заради обилните врнежи дожд што ја зафатија Општината Дебар и околината Регионалниот ЦУК Дебар информира дека има поплавено неколку подруми во населбата „Венес 2“ и
Македонија

Општина Дебар не наплаќа надоместок за јавна чистота, утврдија ревизорите

А1он
Државниот завод за ревизија го објави конечниот извештај за општина Дебар по извршената ревизија на финансиските извештаи заедно со ревизија на усогласеност, на сметката на
Македонија

10 повредени – сообраќајка меѓу 3 возила, едното странско

А1он
Тешка сообраќајна несреќа се случила, доцна попладнево во близина на дебарското село Долно Косоврасти, на делницата Дебар-Жировница, патен правец Дебар-Маврово. Во судар на три возила
Македонија

Овци пасат на главниот булевар во Дебар, општински инспектор излезе на терен

Орце Костов
Стотина овци утрово пасеа на еден од главните булевари во Дебар, загрозувајќи ја безбедноста на учесниците во сообраќајот. Информацијата ја објави општина Дебар на својата
Македонија

Сообраќајка во Дебар: Тешко повредена жена, повредената заврши во болница

А1он
Синоќа околу 22.24 часот во полициската станица во Дебар е пријавено дека на улицата „Амди Леши“ возило „мерцедес“ управувано од О.З.(45) од Дебар, удрило во