zgrada

Македонија

Силниот ветер во Скопје откорна покрив на зграда во Аеродром

А1он
Покрив од зграда во Мичурин одлета по силниот ветер кој го зафати Скопје. Интервенираше и скопската Противпожарна бригада. Лимот од покривот, според првичните информации не
Свет

ВИДЕО: Турски градежници „утнаа“ со оштетена зграда, ја срушија на погрешна страна

А1он
Десетици набљудувачи кои биле собрани да гледаат како градежниците и експертите со експлози уриваат зграда од осум ката, тешко оштетена во ланскиот земјотрес во Измир,
Видео Македонија

ВИДЕО: Хорор во зграда во Аеродром, двајца станари тероризираат цела зграда, институциите немаат решение

Ана Василевска
Станарите во зградата на улицата „Коста Новаковиќ“ во населбата Аеродром , со години живеат во страв бидејќи се изложени на секојдневно тероризирање од непресметливото однесување
Македонија

(ВИДЕО) Државата да прогласи мораториум за да се спречат градби како онаа кај „Мајчин дом“, бара архитектката Раѓеновиќ – Јовановиќ

Единствена можност да сопре изградбата на згради како онаа кај „Мајчин дом“ е државата да прогласи мораториум и да се направи ревизија на сите урбанистички
Видео Македонија

ВИДЕО: Нападнати екипите на А1он и ТВ 21 на објектот спроти МНР

А1он
Турканици, навреди и закани беа упатени кон екипите на А1он и ТВ21 откако се обидоа да го снимат езерото од фекалии кое настана во градилиштето
Видео Македонија

(ВИДЕО) Хаос во Тафталиџе: Кавга со инвеститорите заврши со полиција

А1он
Вистински хаос се случуваше на улицата Московска во скопската населба Тафталиџе, каде како што велат граѓаните, урбаната населба полека се претвора во градилиште и опасно
Македонија

(ВИДЕО) Протест во Тафталиџе: Стевчо Јакимовски да ги штити нашите, а не бизнис интересите

А1он
Жители на Тафталиџе се собраа на целодневен протест против изградбата на зграда на последната зелена површина на улицата Букурешка, откако граѓаните пет пати успејаа да
Македонија

(ВИДЕО) Ивановски: Ова во Тафталиџе е урбана мафија, жителите до последно ќе го бранат паркот

А1он
Станува збор за еден необмислен акт на државата. Не е тоа само урбана мафија, тоа е државна мафија. Сите знаеме што значи ништењето на екологијата,
Македонија

ДОМ: Бараме одговорност од институциите за „монструм зградата“, немаме намера да се расправаме со приватни инвеститори

А1он
ДОМ е изненаден од изјавата на г-нот Азманов, во име на инвеститорот на објектот „Настел Тафталиџе“. ДОМ нема намера да се расправа со приватни инвеститори,