kisela voda

Македонија

Водици во Кисела Вода се одбележа во базенот „Расадник“: Крстот го фати Давид Мелоски

А1он
Празникот Водици беше најсреќен за 21-годишниот Давид Мелоски од Црниче кој денеска, меѓу педесетина други верници, успеа да го фати Богојавленскиот крст од осветените води
Македонија

Каевски: Нула резултати на Орце Ѓорѓиевски во Кисела Вода после 2 години локална власт на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
После 2 години локална власт на ДПМНЕ во над 40 општини и во градот Скопје јасно е дека ДПМНЕ не ја оправда довербата. Мицкоски и
Македонија

Нема парно во дел од Кисела Вода, дистрибутивната мрежа губи вода

Орце Костов
Дефект (губење на вода) на дистрибутивната мрежа предизвика прекин на испораката на топлинска енергија за дел од потрошувачите во населбата Кисела Вода. Екипите на ЕСМ
Култура

Вечерва „Викенд на мртовци“ и „Кајмак“ на „Кино на отворено“ во Кисела Вода

А1он
Со прикажување на две епизоди од серијалот „Викенд на мртовци“, а потоа и на филмот „Кајмак“ во режија и сценарио на Милчо Манчевски вечер во
Македонија

Ѓорѓиевски нема да ја плати казната: Данела може утре да се разбуди во филм дека е Оливер Спасовски и да апси народ, таа не си ги знае ингеренциите

Орце Костов
Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска немала ингеренции да испраќа инспекции во ЈП Дрисла и да ги казнува градоначалниците на општина Кисела Вода и на општина
Македонија

ЈП Дрисла: Градоначалниците на Кисела Вода и на Аеродром немаат договор со депонијата, каде го фрлале сметот досега?

Орце Костов
Градоначалниците од општина Кисела Вода и општина Аеродром да бидат поодговорни кога даваат изјави и да престанат безочно да лажат, особено поради тоа што веќе
Uncategorized

Во сообраќајка во Кисела Вода: Се судрија моторцикл и автомобил, еден повреден

А1он
На улицата “Антон Попов“ во близина на аптека во Кисела Вода се случи сообраќајна незгода помеѓу моторцикл „јамаха“ и возило „БМВ“. – Во незгодата со
Македонија

Хонорарци во Кисела Вода земале 44.000 евра за авторски труд, трудовите ги нема, покажа ревизијата

Орце Костов
Општина Кисела Вода преку договори на дело плаќала лица за авторски услуги кои воопшто не креирале авторски труд, покажа ревизијата на ДЗР на финансиските извештаи