kisela voda

Македонија

Тинејџер нападнал полицаец во Кисела Вода, бидејќи му побарал лична карта

Кристијан Ландов
Тинејџер вечерва нападнал полицаец во скопската населба Кисела Вода, откако му била побарана лична карта за легитимација. Откако одбил да покаже легитимација, тој почнал да
Македонија

Општина Кисела Вода го обновува паркот „Пушкин“

А1он
Општина Кисела Вода започна со уредување на паркот „Пушкин“ и според планот комплетно хортикултурно ќе биде завршен до почетокот на пролетта. Во моментов, како што
Македонија

Жителите на Кисела Вода добија парно, саниран дефектот

А1он
Екипите на БЕГ ја завршија санацијата на топловодот кој беше оштетен од страна изведувачот на градежни активности за новопроектираната улица „Есенинова” во Кисела Вода, соопштија
Македонија

Граѓаните во итна акција против седумкатница врз „Тинекс“ кај школото „Дуња“, градоначалникот вели зграда мора да има

Маја Илиевска-Пачемска
Жителите на Кисела Вода повикуваат на итна акција за да се спречи објектот на “Тинекс“ кај школото „Невена Георгиева – Дуња“ да стане седумкатница како
Македонија

(ВИДЕО) Ацева: Целосно реконструирана улица Востаничка во Кисела Вода, обновена е и водоводната мрежа

А1он
„И покрај пандемијата со коронавирусот, СДСМ континуирано работи на реализација на бројни инфраструктурни проекти во Градот Скопје. Посветениот и плански пристап на локалната власт во
Македонија

Реконструирана улицата „Востаничка“ во Кисела Вода

А1он
Екипите на Град Скопје ја завршија реконструкцијата на ул. „Востаничка“ во Општина Кисела Вода. Оваа сообраќајница се реконструираше на потегот од ул. „Црниче“ до ул.
Македонија

Предлог до Заев: Направете ги „Треска“ и „Расадник“ паркови за да покажете дека не се сите исти и да добиете меѓународен углед

Запуштените простори на поранешната фабрика „Треска“ во центарот на Скопје и „Расадник“ во Кисела Вода да станат паркови, предлагаат граѓаните обединети на страницата „Во одбрана
Македонија

Жителите на Кисела Вода што аплицирале за инвертери викендов треба да ги предадат старите печки

А1он
Жителите на општината Кисела Вода што аплицирале за субвенции за набавка на инвертери и добиле електронска порака од Град Скопје, во текот на претстојниов викенд
Македонија

Градинки и родители од Кисела Вода собраа помош за дете чија куќа изгоре во пожар

А1он
По опожарувањето на семеен дом на детенце, кое во населбата Пинтија го посетува објектот „Ѓурѓица“, кој е во надлежност на општинската Јавна детска градинка „Весели
Македонија

(ВИДЕО) Ацевска: Во рекорден период ја поставивме секундарната фекална канализација во село Усје, градиме по план

А1он
„Градежните работи за поставување на секундарна фекална канализација во селото Усје забрзано се одвиваат. Фекалниот систем го градиме со поставување на профили на цевки Ф500,