studentski dom

Истражувања

(ВИДЕО) Без партиски врски, студентот добива само смрдлив тоалет и руинирана бања – Какви се условите во студентските домови

Орце Костов
На една страна смрдливи тоалети, искршени врати и лош мирис, а на друга страна топлина, хигиена и нов мебел. Првиот впечаток кој екипата на „А1он“
Видео Македонија

ВИДЕО: „Нè разбудија силни удари, слушнавме само бомба, бомба!“ – Студентите вознемирени по нападот врз директорот на „Пелагонија“

Орце Костов
Студентите во студентскиот дом „Пелагонија“ се силно вознемирени од утринскиот инцидент во кој две лица ја искршија и потоа ја запалија канцеларијата на директорот Агим
Видео Македонија

ВИДЕО: Поранешен вработен ја запалил канцеларијата на директорот на студентскиот дом „Пелагонија“

Орце Костов
Поранешно вработено лице во студентскиот дом „Пелагонија“ заедно со уште едно лице, по претходна расправија со директорот Агим Фејзулаху, ја искршило и запалило канцеларијата утрово
Македонија

Објавени листите со примени бруцоши во студентските домови во Скопје, приговори најдоцна до осми октомври

А1он
Резултатите од Конкурсот за прием на студенти запишани на додипломски студии во државните студентски домови и други објекти за сместување во Република Северна Македонија за
Македонија

Конкурс за сместување студенти во блоковите В и Г на домот „Гоце Делчев“

А1он
Откако во петокот и официјално беа пуштени во употреба блоковите В и Г од студентскиот дом „Гоце Делчев“, Министерството за образование и наука објави повторен
Македонија

ВИДЕО: Целосно реновиран студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје

А1он
Блоковите В и Г во студентскиот дом „Гоце Делчев“ се реновирани и денеска беа официјално пуштени во употреба, со што најголемиот студентски дом во државата
Македонија

Николовски демантира дека немало парно греење во студентскиот „Стив Наумов“

А1он
Директорот на Државниот студентски дом „Скопје“ Дарио Николовски ја демантира изјавата на Валентин Манасиевски од ВМРО-ДПМНЕ дека во студентскиот дом „Стив Наумов“ немало парно греење
Македонија

Исчистен е кровот на студентскиот дом „Кузман Јосифовски-Питу“, наскоро ќе се поставуваат камери

А1он
Утрово Државниот студентски центар организираше акција за чистење, во чии рамки беше исчистен отпадот од кровот на студентскиот дом „Кузман Јосифовски-Питу“, соопштија од Државниот студентски
Македонија

Студенти поставиле мобилен телефон да снима во женските тоалети во студентскиот дом „Кузман Јосифовски Питу“

А1он
Државниот студентски дом „Скопје“ ја информира јавноста дека се идентификувани студентите кои поставиле мобилен телефон со камера на надворешната страна на прозорецот на тоалетот на
Македонија

Студентски дом „Скопје“: Студентите од денеска имаат греење и топли радијатори

А1он
„Ве известуваме дека Државниот студентски центар со помош на БЕГ ги реши и санира проблемите настанати со дефект во внатрешната инсталација во студентскиот дом „Стив