studentski dom

Македонија

Студентскиот дом „Стив Наумов“ до петок ќе остане без топла вода и парно

А1он
Поради дефект на внатрешната инсталација во Студентскиот дом „Стив Наумов“, една зграда од четирите нема топла вода, а во две згради нема парно греење. Од
Македонија

БЕГ: Студентите во студентскиот дом Стив Наумов немаат парно поради дефект на внатрешната инсталација кој е во надлежност на управата на домот

А1он
„Екипите на БЕГ пред почетокот на грејната сезона навреме извршија проверка на топлинската станица на Студенскиот дом „Стив Наумов“, при што беше констатирано дека истата
Македонија

Дарио Николовски во обиколка на домовите „Стив Наумов“ и „Кузман Јосифовски Питу“: Условите за работа и престој се под секое човечко достоинство

А1он
Во текот на вчерашниот ден, директорот на студентските домови во Скопје, Дарио Николовски, ги посети вработените и студентите во домовите Кузман Јосифовски Питу и Стив
Македонија

„Водовод и канализација“: Уште од јуни ни беше ветено дека ќе биде платен долгот за студентскиот дом, но тоа се уште не е направено

А1он
Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ реагираа на денешното соопштение на државниот студентски дом „Скопје“ во кое што обвинија дека им е исклучена водата и
Македонија

Заврши реконструкцијата на блокот А во студентскиот дом „Гоце Делчев“

А1он
Градежните активности за реко­нструкција на блокот А во студентскиот дом „Гоце Делчев“ се завршени и од следната недела ќе почне префрлањето на студентите од блоковите
Македонија

(ВИДЕО) Директорката Темелкова со сила спречи снимање за долг на Студентскиот дом од 70 илјади евра

А1он
Даниел Пауновски од Скопје не може да наплати над 70 илјади евра од Државниот студентски дом Скопје, па сега дури и забранет му е влезот
Македонија

Богоев: По секој дожд, иста слика во студентскиот дом „Стив Наумов“

А1он
“Истата слика при секој дожд во студентскиот дом “Стив Наумов”. Претседателот на СДММ, Стефан Богоев објави фотографии од студентскиот дом “Стив Наумов“ од прокиснатите покриви
Македонија

(ВИДЕО) Мачка се гостеше во студентската менза додека „лидерот“ се криеше од студентите

А1он
Освен бубачките кои студентите секојдневно ги фотографираат и објавуваат на социјалните мрежи, во мензите на студентските домови можат да се најдат и потенцијални домашни миленици.
Видео Македонија

ВИДЕО: „Зелени ѕидови, црна храна“ – документарен филм за мизерните услови во студентскиот дом „Гоце Делчев“

А1он
Краткиот документарен филм за студентскиот дом “Гоце Делчев“ кој претставуваше испитна вежба на Сандра Ѓоргиева, студентка на Факултетот за драмски уметнотсти во Скопје на катедрата
Македонија

Проект: „Стаорец за секој студент!“

А1он
Стаорци во Студентски дом „Стефан Наумов-Стив”. Фотографиите ги објави Стефан Богоев кој напиша: Проект: „Вдоми миленик! Стаорец за секој студент!” Студентски дом „Стефан Наумов-Стив”. Отчетно!