Студент пронајде железо во својата панцерота од мензата во „Гоце Делчев“

Од:

Студент кој престојува во студентскиот дом „Гоце Делчев“ јадејќи во мензата на домот, во својата панцерота пронашол железен предмет со остар крај кој наликува на игла.

dobivaj vesti na viber

Како што велат студентите, ова се случило пред неколку недели од кога и фотографијата почнала да кружи по социјалните мрежи.

„Гоце Делчев“ важи за еден од најруинираните студентски домови во Македонија. Од минатата година започна реновирањето на дел од домот, но по се изгледа храната во мензата останала иста. Студентите велат дека не е прв пат да пронајдат нешто во оброкот за кој плаќаат 3450 денари месечно.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

МОН: Исплатени средства за субвенциониран студентски оброк

А1он

Стипендии за студии во Романија за академската 2022/2023 година

А1он

Повторен конкурс за прием на студенти во државните студентски домови

А1он

Студиските програми на ФЕИТ добија акредитација од германска агенција

А1он

Конкурс за партиципација на високообразовните установи во CEEPUS-мрежите за академската 2022/2023 година

А1он

МОН: До 30 ноември повторно пријавување за субвенциониран студентски оброк

Ана Ололовска