parno

Економија

Скопје Север исклучен од системот за гас по забраната од Град Скопје да користи мазут

А1он
Друштвото Скопје Север АД информираше дека денес се исклучени од системот за пренос на природен гас. „Согласно договорот со нашиот снабдувач со природен гас Пром-Гас,
Економија

ЕСМ: АД Скопје Север одби да го потпише договорот, тие се одговорни за прекин на греењето во Чаир и Бутел

А1он
АД ЕСМ нема правен основ да му дава директни субвенции на АД Скопје Север, но може да помогне само преку договор за деловно техничка соработка
Економија

Ќе доцнат сметките за парно

А1он
ЕСМ Снабдување со топлина соопшти дека интензивно работи на подготовка на сметките-фактурите за топлинска енергија за месец октомври. Потрошувачите ќе ги добијат фактурите во следниот
Економија

Договорот за парно греење поставен на веб-страната на ЕСМ, компанијата најави и праќање на договорот на домашна адреса

А1он
Договорот за парно греење поставен на веб-страната на ЕСМ, компанијата најави и праќање на договорот на домашна адреса Помошник-директорот за топлинска енергија во АД ЕСМ,
Економија

Најдено е решение за затоплување и на граѓаните од Скопје Север

А1он
Решение за затоплување и на граѓаните од Скопје Север Владата jа разгледа и усвои Информацијата за реализација на Договорот за деловно-техничка соработка со Друштвото за
Економија

ЕСМ: На три пункта во Скопје може да се потпишат новите договори за парно греење

А1он
Новиот снабдувач со топлинска енергија на градот Скопје, ЕСМ Снабдување со топлина ДООЕЛ Скопје, како носител на лиценца издадена од Регулаторната комисија за енергетика има
Македонија

Корисниците на парно од Скопје од утре треба да потпишуваат нови договори со ЕСМ

А1он
Корисниците на парно од Скопје од утре ќе треба да потпишуваат нови договори со ЕСМ снабдување соопшти директорката за прозиводство на АД ЕСМ, Александра Маројевиќ.
Македонија

Топланите ќе работат на дизел, ако нема гас најави директорот на ЕСМ

А1он
Ако на светскиот пазар нема гас, топалните ќе работат на дизел најави денеска на првиот ден од грејната сезона директорот на ЕСМ Васко Ковачевски. Тој
Економија

Бислимоски: Да не креваме хистерија и да правиме паника, скопјани од утре ќе имаат парно

Орце Костов
Регулаторната комисијаза енергетика ги издаде трите лиценци на АД ЕСМ за регулирано производство на топлинска енергија, за дистрибуција и за снабдување со што се исполнети
Економија

„Адора инженеринг“: Добивме цврсти гаранции дека ЕСМ ќе ги купи топланите Исток и Запад и ќе го плати долгот

А1он
Менаџментот на „Адора инженеринг“ соопшти дека добил цврсти гаранции од ЕСМ АД дека во најбрз можен рок, според сите домашни законски прописи, ќе почне постапката