grejna sezona

Економија

ЕСМ: РЕК Битола работи со три блока на мрежа, подготвени сме за грејната сезона

Орце Костов
АД ЕСМ се подготвени претстојната грејната сезона, констатираa на денешниот состанок на генералниот директор на компанијата, Васко Стефанов и директорот на производство од термоелектрани, Љубчо
Македонија

Грејната сезона за скопјани приклучени на системот на БЕГ почнува утре

А1он
Поради падот на надворешната температура oд утре започнува грејната сезона за потрошувачите приклучени на системот за централно греење во градот Скопје со кој управува БЕГ,
Македонија

Почнува грејната сезона за корисниците на централниот систем на топлинска енергија

А1он
Од денеска почнува грејната сезона на корисниците на компанијата БЕГ. Корисниците поврзани на централниот систем на топлинска енергија ќе добиваат топлинска енергија се до 15
Македонија

Системот за топлинска енергија во Скопје подготвен од понеделник да почне грејната сезона

А1он
Производителите и дистрибутерите на системот за топлинска енергија во Скопје се подготвени од 1 октомври да ја почнат грејната сезона доколку продолжат ниските температури, најави
Македонија

БЕГ: Од утре почнува регуларниот период од грејната сезона во Скопје

А1он
Од утре почнува регуларниот период од годинашнава грејна сезона кога испораката на топлинска енергија до потрошувачите се врши по строго утврдени правила и дијаграми во