regulatorna komisija

Економија

Дизелот поскапува за три денари, бензинот за 2,5

А1он
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во
Економија

Мазутот поевтинува за 1,3 денари

А1он
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во
Економија

Се прават анализи за при ценовен шок на нафтените деривати, да помогне Владата

Регулаторна се уште ги нема објавено новите цени на нафтените деривати. Според цените на струјата и гасот, познавачи на проблематиката велат дека порастот на цените
Економија

Цената на топлинската енергија утврдена согласно берзанските цени на природниот гас, сметките ќе останат исти

А1он
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлуки со кои ја утврди цена на топлинската енергија согласно актуелните берзански цени на природниот гас.
Македонија

Регулаторна комисија: Компаниите да се воздржат од исклучување на граѓаните од системите за снабдување со електрична, топлинска енергија и вода

А1он
Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги им препорача на компаниите кои што се вршители на енергетски дејности, како и на јавните претпријатија што се
Економија

До јули идната година ќе се применува актуелната методологија за цената на нафтените деривати

А1он
Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) до јули 2019 година ќе ја применува методологијата за одредување на малопродажната цена на нафтените деривати која е составен дел
Економија

Нови правила за набавка на електрична енергија за покривање на загубите во дистрибутивниот систем

А1он
Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) на денешната подготвителна седница ги разгледа правилата за набавка на електрична енергија за покривање на загубите во дистрибутивниот систем во
Видео Македонија

(ВИДЕО) Исклучени од парно: И регулаторна комисија исто како ДИК си делела високи бонуси

А1он
Не се само членовите на ДИК кои си делеле бонуси, истото го правеле и членовите на регулаторната комсија за енергетика, обвинија граѓаните кои се исклучени