ad esm

Економија

ЕСМ: термоелектраните во Битола и Осломеј со 40% зголемено производство

А1он
РЕК Битола и РЕК Осломеј произведоа за приближно 40% повеќе електрична енергија во првите седум месеци од годинава во споредба со истиот период лани. Од
Македонија

Парното греење ќе се нормализира во текот на вечерта најавуваат од ЕСМ

А1он
Скопјани останаа без парно греење по прекинот на електричната енергија во повеќето скопски населби. Од ЕСМ информираа дека греењето ќе се нормализира. „Што се однесува
Македонија

ЕСМ намалува трошоци, дел од вработените одат на принуден одмор

А1он
АД ЕСМ воведе мерки на штедење со цел намалување на трошоците во услови на енергетска криза. Мерките, како што велат од компанијата, се насочени во
Економија

13,6 проценти повисока цена на струјата од ЕСМ за ЕВН Хоум

А1он
АД ЕСМ достави понуда до Универзалниот снабдувач со електрична енергија ЕВН Хоум за задоволување на 100 отсто од планираните потреби за тарифните потрошувачи за првата
Економија

Успешно реализиран годишен зафат во хидроелектраната „Шпилје“

А1он
Во Хидроелектраната „Шпилје“ кај Дебар денеска успешно е реализиран зафат во рамки на редовното сервисирање на електомашинската опрема, потвдија од АД ЕСМ. -Ова е многу
Македонија

Институциите се собраа на состанок за подобрување на нивото на Тиквешкото Езеро

А1он
На иницијатива на АД Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) денеска во Кавадарци се одржа меѓуинституционален состанок во хидроелектраната Тиквеш во врска со актуелни прашања поврзани
Македонија

Синдикат на ЕСМ: Правата на нашите членови се загрозени од лица кои се претставуваат во име на поранешниот синдикат на ЕЛЕМ

А1он
„Синдикатот на АД ЕСМ стои во одбрана на правата на своите членови во компанијата, кои се гарантирани со законот за работни односи и со колективниот
Економија

АД ЕСМ: Нема зголемување на цената на електричната енергија која ќе му ја продаваме на универзалниот снабдувач

А1он
АД Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) е избрана за најдобар понудувач на електрична енергија од страна на универзалниот снабдувач ЕВН Хоум. Компанијата по истата цена