vodovod i kanalizacija

Македонија

Протест на жителите на Чифлик: Бараат чиста вода за пиење и канализација

А1он
Жителите на селото Чифлик во општина Чешиново-Облешево денеска излегоа на предупредувачки протест и ја блокираа едната коловозна лента на магистралниот пат Кочани – Штип, со
Македонија

Педесетина компании заинтересирани да ја градат скопската пречистителна станица вредна 136 милиони евра

А1он
Од скопски Водовод и канализација информираат дека вкупно околу 50 компании испратиле апликации на повикот за избор на најповолен понудувач за проектирање и изградба на
Македонија

Скопски Водовод апелира да се штеди водата во летните месеци

А1он
Рационалната употреба на водата го заштитува не само водоснабдителниот систем туку и правото на секој граѓанин за нормално водоснабдување, велат од скопски Водовод и канализација,
Македонија

ЈП Водовод и канализација – Скопје нема да ги чита водомерите внатре во објектите и нема да исклучува

А1он
ЈП Водовод и канализација – Скопје, согласно новонастаната ситуација со корона вирусот во нашата земја како и повикот на Регулаторната комисија за енергетика, известува дека
Македонија

Утре без вода населбата Лисиче

А1он
Поради изведување на технички зафат утре (понеделник) од 7:30 часот до завршување на интервенцијата, водоснабдувањето ќе биде прекинато во целата населба Лисиче, информираат од Јавното
Македонија

Во Визбегово од ноември ќе се гради водовод и канализација

А1он
Во индустриската зона Визбегово во ноември годинава ќе почне изградба на водоводна и канализациска мрежа за што ќе бидат инвестирани осум милиони евра, најавија при
Македонија

Благајната на Водовод и канализација в петок ќе работи до 12 часот, во недела затворена

А1он
Службата за наплата на ЈП Водовод и канализација Скопје в петок ќе работи до 12 часот, а во сабота воопшто нема да работи, информираат од
Економија

Синдикатот на ЈП „Водовод и канализација“ е против укинувањето на надоместокот за успешност

А1он
Самостојниот синдикат при ЈП „Водовод и канализација“ кој е во состав на Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија (КСС), остро реагира на изјавата на директорот
Македонија

„Водовод и канализација“: Уште од јуни ни беше ветено дека ќе биде платен долгот за студентскиот дом, но тоа се уште не е направено

А1он
Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ реагираа на денешното соопштение на државниот студентски дом „Скопје“ во кое што обвинија дека им е исклучена водата и