prekin

Македонија

Во прекин сообраќајот на патот Радовиш-Штип поради сообраќајка

А1он
Сообраќајот на магистралниот пат Радовиш – Штип, во близина на „Алкопласт“, од 18:05 часот е во прекин, информира попладнево Авто мото сојузот на Македонија. Причина
Македонија

Водовод го избриша известувањето дека нема да има вода во Скопје-било лага на неовластени лица

А1он
Откако објавија вест дека утре, на 11 февруари, ќе има прекин во водоснабдувањето низ цело Скопје, Водовод и Канализација го избриша соопштението кое првично беше
Македонија

Џафери: Мое дискреционо право е да ја прекинам седницата кога нема мнозинство

Орце Костов
Чувството на одговорност пред граѓаните, а не пред некои пратеници, е мотив да се појавам и да ги разјаснам процедурите за измена на Уставот и
Економија

Сметките за телевизија ќе бидат помали поради прекините, операторите најавуваат обесштетување на корисниците

Следната сметка за телевизија што ќе ја добијат корисниците од операторите ќе биде помала од вообичаената поради прекините во  реемитувањето кои почнаа вчера. Од компанијата