talat dzaferi

Видео Македонија

ВИДЕО: Пратеничка од СДСМ ќе бара извинување ако некој ја опцуе, но пцостите на Џафери не ги осуди

Кристијан Ландов
Пратеничката Даниела Маркоска од СДСМ, доколку некој ја пцуе, ќе побара извинување. Истовремено, рече дека е сигурна оти собранискиот претседател Талат Џафери веќе им се
Македонија

Џафери се правдаше за пцостите и нема да се извини, на генералната секретарка не и дозволи ниту да даде коментар

Кристијан Ландов
Собранискиот спикер, Талат Џафери не чувствува одговорност да се извини на собраниските службеници кон кои се обратил со пцовки, а се слушаше на снимката од
Македонија

Ковачки: Ковачевски и СДСМ со молкот ја превзедоа вината, срамот и одговорноста од поведението на Џафери

А1он
Денес е работен ден во Собранието на Република Македонија и ако имаше барем грам доблест Талат Џафери денес ќе си поднесеше оставка од позицијата Претседател
Македонија

Ковачевски ниту коментира, ниту осудува што Џафери пцуеше и навредуваше по собраниска седница

А1он
Нема коментар ниту осуда од премиерот Димитар Ковачевски за пцостите искажани од собранискиот спикер Талат Џафери. И покрај инсистирањето на новинарите, Ковачевски си остана на
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ поднесе пријава против Џафери за прекршување на Етичкиот кодекс

А1он
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ поднесе барање до пратеникот Панчо Минов, претседател на комисијата за деловнички прашања и прашања од
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски требаше да одговори дали вчера на стадионот во Чаир го прашал Џафери по кого пцуел во Собранието

А1он
Денес пред новинарите Димитар Ковачевски требаше да одговори дали вчера на стадионот во Чаир го прашал Талат Џафери по кого пцуел во Собранието на Република
Македонија

Стоилковски: Македонија не смее да е заложник на примитивизмот на Џафери

А1он
Ниту една институција во државата не смее да го премолчи примитивизмот на Талат Џафери во македонското Собрание! Примитивизмот на Џафери е насилство врз вработени, злоупотреба
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски застана во одбрана на примитивизмот на Џафери

А1он
Јавноста беше сведок на примитивизмот на Џафери, на неговиот однос, навредите и пцовките кон вработените. Во која друга земја функционерите од власта им ги пцујат
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозен и примитивен е односот на Талат Џафери

А1он
ВМРО ДПМНЕ преку соопштение до јавноста, објави аудиоснимка, во која велат дека се слуша гласот на собранискиот спикер Талат Џафери. „Скандалозен и примитивен е односот
Македонија

(ВИДЕО) Хаос во Собранието, Џафери до Мицевски: Оди седи на твое место ако не си за тепање

Кристијан Ландов
Хаос се случува за време на собраниската седница која трае и по работното време на Собранието. Координаторот на пратеничката група Никола Мицевски прво бараше процедурално,