parkovi i zelenillo

Македонија

Џафер и Арсовска се скараа кој е надлежен да се искоси тревата во дворот на Владата

Орце Костов
Техничкиот премиер Талат Џафери одговарајќи на новинарско прашање во врска со тоа кој дозволи Владата да обрасне со висока трева рече дека тоа е слика
Македонија

Андоновски: Ј.П. „Паркови и зеленило“ се турка во должничко ропство

А1он
Проблемот кај ЈП Паркови и зеленило е што го имаат зголемено бројот на вработените од приватни агенции за вработување и сумата која ја исплаќале од
Македонија

ЈП „Паркови и зеленило“: На Водно нови видиковци и детски реквизити!

А1он
„Изминатиов период екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ од секторот „Вонградско зеленило“ извршија поставување на нови парковски елементи изработени од дрво на повеќе локации во
Македонија

Адриан Муча е нов директор на „Паркови и зеленило“

А1он
Адриан Муча од МТСП е нов директор на Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ од Скопје. Како што потврди Град Скопје за МИА, скопскиот градоначалник Петре