Адриан Муча е нов директор на „Паркови и зеленило“

Од:

Адриан Муча од МТСП е нов директор на Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ од Скопје.

Како што потврди Град Скопје за МИА, скопскиот градоначалник Петре Шилегов синоќа го назначил новиот директор, кој доаѓа на местото на Душан Авировиќ.

Минатиот месец нови директори добија јавните претпријатија ЈСП Скопје, Водовод и канализација и Улици И патишта.

Би можело да ве интересира

ЈП „Паркови и зеленило“: На Водно нови видиковци и детски реквизити!

Ана Ололовска

ЈП „Паркови и зеленило“ ќе сече дрво во Паркот на франкофонијата

Ана Ололовска

Сечење гранки на дрвјата на улица „Аминта трети“

Ана Ололовска