drvja

Македонија

Невремето во Скопје кршеше дрвја, настрадаа коли на „Партизанска“

А1он
Силното невреме со ветер и дожд што попладнево го зафати Скопје предизвика голема штета на паркинг на булеварот „Партизански одреди“, спроти Универзалната сала, каде голема
Македонија

МЗЗПР ќе засади 33 садници за секое загинато лице на работното место во земјава лани

А1он
Македонското здружение за заштита при работа (МЗЗПР) по повод 28 Април – Светскиот ден за безбедност и здравје при работа покренува иницијатива за садење 33
Македонија

ЈП „Паркови и зеленило“ ќе исече три суви дрвја во Центар

А1он
Одделението „Дрвореди“ на ЈП „Паркови и зеленило“ во понеделник ќе изврши сеча на едно суво дрво на улицата „Македонија“, кај спомен куќата на Мајка Тереза
Македонија

Засадени нови дрвја на зелените површини во општина Аеродром

А1он
Околу 100 дрвја денеска беа засадени на новоподигнатата зелена површина на раскрсницата на булеварот „Видое Смилевски Бато“ со булеварот „Февруарски поход“ во населбата Ново Лисиче.
Македонија

Авировиќ: И во текот на оваа недела ќе продолжиме со сеча на тополи и суви дрвја

А1он
Сечата на тополите и сувите дрвја во Градскиот парк 2 од минатата недела е согласно Програмата за одржување јавни зелени површини и сечење дрвја, информираше
Македонија

(ФОТО) Револтирани граѓани: Исекоа 50-годишно дрво, сега велат дека се ненадлежни да реагираат

А1он
Здраво и огромно педесетгодишно дрво е исечено од дворот на ул. Ленинова 67 во неделата, а ЈП Паркови и Зеленила се прогласуваат за ненадлежни да